1500 motocykli pojawi się w Elblągu

Przed nami Elbląskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego, które odbędzie się 4 maja br. W imprezie weźmie udział ok. 1500 wielbicieli jednośladów.

– To impreza, która ma przypomnieć, że jesteśmy już na drodze – podkreśla Beata Kisiel z Moto Team Elblag, organizatora imprezy.

Sezon zainauguruje msza w intencji motocyklistów połączona ze święceniem motorów, która odprawiona zostanie o godz. 11 w katedrze pw. św. Mikołaja. Po niej odbędzie się święcenie motorów i parada ulicami miasta – motocykliści przejadą ul. Mostową, Wodną do Nowej, dalej w górę Teatralną , 12 Lutego,  Tysiąclecia, Grunwaldzką aż do placu obok PWSZ. Paradę poprowadzi Prezydent Witold Wróblewski.

– W tym roku nie będę jednak jechał sam. Moją pasażerkę będzie elblążanka, która podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowała przejażdżkę ze mną podczas otwarcia sezonu – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Około godz. 13.00 na placu przy PWSZ planowane jest otwarcie dalszej części imprezy

– Na miejscu będzie na motocyklistów i motocyklistki, a także na zainteresowanych elblążan czekało wiele atrakcji. Będzie wojskowa grochówka, konkursy, pokazy motocyklowe, symulator stania na kole. O godz. 16 rozpocznie się koncert zespołu Ci-Ho, a o godz. 17 planujemy zakończyć imprezę. Najważniejszym punktem będzie Krwiobus, w którym każdy chętny będzie mógł oddać krew – zaznacza Beata Kisiel.

W imprezie udział zapowiedziało ok. 1500 motocyklistów. Organizatorzy apelują do elblążan o szczególną ostrożność w dniu przejazdu, z uwagi na to, że sygnalizacja świetlana na trasie parady będzie wyłączona. Proszą również, aby  na placu przy PWSZ nie dotykać motocykli, bo po przejeździe będą one gorące.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register