16-latek bez uprawnień jechał uszkodzonym motorowerem

Dużą nieodpowiedzialnością wykazali się pewien ojciec i syn. Starszy – bo pozwolił 16-latkowi kierować motorowerem wiedząc, że ten nie ma do tego uprawnień. Młodszy natomiast najpierw sam podreperował uszkodzony wcześniej pojazd, a potem ruszył nim w trasę.

Policjanci z braniewskiej drogówki ukarali ojca mandatem, nastolatek natomiast odpowie za popełnione wykroczenia przed sądem rodzinnym i nieletnich.

30.01.2019 policjanci z braniewskiej ”drogówki” zatrzymali do kontroli młodego motorowerzystę. W trakcie legitymowania okazało się, że wobec tego samego nieletniego funkcjonariusze podejmowali już interwencję w październiku minionego roku. Wtedy też 16-latek jadąc na tym samym motorowerze spowodował zdarzenie drogowe. Pojazd nie nadawał się do dalszej jazdy, więc zatrzymano jego dowód rejestracyjny. Okazało się, że nieletni sam podreperował jednoślad i podróżował dalej, bez upewnienia się u diagnosty, czy jest w pełni sprawny.

Nie było to jednak jedyne przewinienie ujawnione przez policjantów podczas kontroli. 16-latek nie miał prawa jazdy. Na miejsce kontroli wezwano więc jego ojca. Mężczyzna za to, że pozwolił synowi na jazdę, wiedząc, że nie ma do tego uprawnień, został ukarany 300-złotowym mandatem. Nieletni natomiast za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

Policjanci ostrzegają i przypominają !

Karze grzywny podlega nie tylko osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, ale również właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register