16 pijanych trafiło do izby wytrzeźwień

Policjanci z Elbląga w miniony weekend interweniowali 166 razy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 16 osób. Przeprowadzono ponad 200 badań trzeźwości kierujących. Na 3 miesiące zatrzymano prawa jazdy dwóm osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Dodatkowe patrole policji pilnowały bezpieczeństwa podczas finału WOŚP w Elblągu. Nie odnotowano niepokojących zdarzeń.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 31-latka, który jechał renault clio ulicą Płk. Dąbka. Po zbadaniu mężczyzny alkotestem okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

W sobotę około godz. 23.40 patrol ruchu drogowego zatrzymał przy al. Piłsudskiego 32-latka, który kierował seatem cordobą. Od kierującego czuć było zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Seat trafił na policyjny parking.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z Kodeksem Karnym może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register