160 interwencji Straży Miejskiej w związku z epidemią

Ze względu na stan epidemii i bezpieczeństwo mieszkańców w trakcie jej trwania, Straż Miejska ograniczyła realizowanie zgłoszeń do tych priorytetowych, przede wszystkim związanych z zagrożeniem życia i zdrowia oraz dotyczących obostrzeń w związku z koronawirusem.

Strażnicy wykonują zadania prewencyjne kontrolując miejsca, w których mogą gromadzić się mieszkańcy, tj. parki, place zabaw, boiska, Targowisko Miejskie, Skatepark, Bażantarnia, Orliki, Gęsia Góra, Modrzewina, dworce PKP i PKS, Bulwar Zygmunta Augusta oraz wszystkie inne służące do  wypoczynku i rekreacji.

Swoim zasięgiem działania objęła także zabezpieczenie budynków użyteczności publicznej, tj. Urząd Miejski czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Mieszkańcy w każdy możliwy sposób są zawsze informowani przez strażników o zagrożeniach mogących wystąpić w obecnej sytuacji, a także co robić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców w tych trudnych dla wszystkich chwilach Straż Miejska wzmogła pracę do 7 dni w tygodniu i od poniedziałku do piątku wydłużyła godziny pracy od 7.00 do 22.00.

Niezależnie od pogody – nie gromadźmy się, zostańmy w domu!

Od 20 marca br. z chwilą ogłoszenia stanu epidemii w Polsce, elbląska Straż Miejska przeprowadziła 160 interwencji i kontroli dotyczących koronawirusa, gromadzenia się osób i nieprzestrzegania wprowadzonych obostrzeń.

Strażnicy stwierdzili szereg uchybień dotyczących gromadzenia się mieszkańców w miejscach publicznych, objętych zakazem, np. w Bażantarni zabawy i rozpalanie ognisk, na boiskach młodzież grająca w piłkę czy na trybunach bieżni przy ul. Saperów spożywanie alkoholu.

O wszystkich  działaniach i sposobach postępowania w obecnej sytuacji informujemy również na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register