25 lat dla mordercy matki i syna

Tomasz B., 18-letni mieszkaniec powiatu iławskiego, usłyszał zarzut podwójnego morderstwa. Przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia. W Sądzie Okręgowym w Elblągu zakończył się jego proces. Sprawca mordu otrzymał wyrok 25-lat pozbawienia wolności.

– Wyrokiem z dnia 29.11.2017r., Sąd Okręgowy w Elblągu skazał Tomasza B., oskarżonego o zabójstwo Kazimierza T. i Marianny T., dokonane w dniu 22.05.2016r. w Jawtach Wielkich, na karę 25 lat pozbawienia wolności z zaliczeniem na poczet kary okresu rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie, tj. od dnia 23.06.2016r. Ponadto Sąd zasądził od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonych Jarosława B. i Jadwigi B. kwoty po 50.000 zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Sąd nie ograniczył oskarżonemu prawa do ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Oskarżony ostatecznie przyznał się do winy oraz złożył obszerne i niebudzące wątpliwości wyjaśnienia, co pozwoliło na ograniczenie postępowania dowodowego i wcześniejsze w stosunku do planowanego wyrokowanie w sprawie. Na chwilę obecną nie odnotowano wpływu wniosków stron o doręczenie wyroku z uzasadnieniem, co oznacza, że prawdopodobnie wyrok się uprawomocni w pierwszej instancji – informuje SSO Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

86-letnia kobieta zamordowana 24 maja w Jawtach Wielkich została uduszona, a 61-letni mężczyzna wykrwawił się. Zadano mu 17 ciosów nożem. Zwłoki odkryli sąsiedzi.

Sąsiedzi mówią, że rodzina była bardzo spokojna. Matka i syn zajmowali się pracą na roli. Nie byli majętni, ale to rabunek mógł być motywem morderstwa. Z relacji sąsiadów wynika, że w domu panował bałagan, jakby ktoś powyrzucał wszystko z szaf w poszukiwaniu kosztowności.

W  Iławie zatrzymano 18-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie zabójstwa. – Jesteśmy pewni, że to on popełnił tę zbrodnię – powiedział radiu Olsztyn Jan Wierzbicki, szef Prokuratury Rejonowej w Iławie. Zatrzymany przyznał się do popełnienia podwójnego zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia.

18-latek miał podczas wizji lokalnej, która miała miejsce w Jawtach, dokładnie opisać, jak wszedł na posesję z nożem w ręku. Mężczyzna, który pochodzi z tej samej okolicy, co ofiary, znał je osobiście.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register