Technologia hodowli ślimaków PSH pomogła uruchomić farmy w RPA

Autorska, kompleksowa, technologia hodowli ślimaków opracowana przez specjalistów spółki Polish Snail Holding zdobywa zainteresowanie na całym świecie. Świadczy to o skuteczności wdrażanych przez elbląską spółkę rozwiązań. – Sami jesteśmy zaskoczeni do jak egzotycznych dla nas krajów dociera informacja o naszych działaniach – mówi Damian Gajewski, prezes spółki PSH z Elbląga. Tak było w przypadku inwestorów z Republiki Południowej Afryki.

Hodowla ślimaków to potężna gałąź światowego przemysłu spożywczego

Hodowla ślimaków na skalę przemysłową, na całym świecie to potężna gałąź gospodarki – spożywczej i kosmetycznej. To ogromny, światowy rynek konsumencki. Klienci doceniają walory smakowe i zdrowotne ślimaków, a zapotrzebowanie na mięso tych zwierząt w Polsce i za granicą wciąż rośnie.

Ślimaki są cenione nie tylko w branży gastronomicznej, ale także w kosmetyce – ich śluz jest bowiem surowcem do produkcji kosmetyków, które zdobywają coraz większą popularność na całym świecie.

W krajach, w których zapotrzebowanie na ten towar jest wyjątkowo duże, czyli na przykład we Francji czy Hiszpanii (gdzie mięso ślimaków stanowi przysmak od wieków), coraz trudniej jest hodować ślimaki, z tego względu sektor ten tak prężnie rozwija się w Polsce, a zagrożenie, że rynek zbyt szybko się nasyci w zasadzie nie istnieje.

Potentatem w przemysłowej hodowli ślimaków na skalę światową jest polska spółka Polish Snail Holding, która po wielu latach specjalistycznych, laboratoryjnych badań wypracowała autorski i przede wszystkim skuteczny model hodowli ślimaków. PSH to również produkcja najlepszego na rynku śluzu ślimaków, który jest efektem długoletnich badań laboratoryjnych nad najbardziej efektywnym procesem jego pozyskiwania.

Dlatego właśnie inwestorzy z Republiki Południowej Afryki, zainteresowani hodowlą ślimaków na skalę przemysłową, zaprosili właśnie przedstawicieli Polish Snail Holding do współpracy, aby wdrożyć sprawdzoną technologię w polskiej spółki.

– Nasz system hodowlany jest już znany praktycznie na całym świecie, a PSH z Elbląga staje się marką globalną – mówi Damian Gajewski, prezes zarządu spółki Polish Snail Holding.

Uznany na świecie model biznesowy hodowli ślimaków

Efektem skuteczności na poziomie globalnym rozwiązań stosowanych w hodowli ślimaków przez Polish Snail Holding jest właśnie wizyta Pawła Piwowarskiego w Republice Południowej Afryki. Warto dodać, że to nie pierwsze tego typu działanie elbląskiej spółki PSH poza granicami Polski.

Polish Snail Holding zaprojektowała w RPA od podstaw cały kompleks przemysłowej hodowli ślimaków.

– Naszym głównym celem w RPA było dostosowanie hodowli ślimaków pod specyficzne warunki południowych krańców tego afrykańskiego kraju. Przede wszystkim consulting, kompleksowa pomoc i organizacja sieci hodowlanych w tym kraju. Chociaż PSH ma już doświadczenia w organizacji hodowli w Afryce, to tu spotkaliśmy się z całkowicie specyficznym mikroklimatem. Jest tu gorąco i sucho oraz  okresowo występuje duża wilgotność i mglistość znad oceanu – mówi Paweł Piwowarski. – Dokonaliśmy tu dokładnej analizy już istniejących hodowli, wyeliminowaliśmy napotkane błędy i wdrożyliśmy nasze rozwiązania w oparciu o skuteczny model hodowlany firmy Polish Snail Holding.

Zadaniem elbląskiej spółki było również zaprojektowanie od podstaw serii farm hodowlanych oraz wdrożenie najlepszych technologicznie rozwiązań do warunków klimatycznych w RPA. Także rozplanowanie wszelkich instalacji i systemów niezbędnych do uruchomienia przemysłowej hodowli ślimaków w tym afrykańskim kraju.

Hodowla ślimaków. Co dokładnie wykonała w RPA spółka z Elbląga?

– Na miejscu, w tych specyficznych warunkach, projektowaliśmy cały system oświetlenia budynków reprodukcyjnych. Zastosowaliśmy specjalną barwę i długość światła w skonstruowanych lampach marki PSH. Zaprojektowaliśmy również system cyklu mikroklimatycznego. Farmy wyposażyliśmy w specjalne regały naszego autorstwa do znoszenia jaj przez ślimaki. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne w procesie maksymalizacji reprodukcji tych zwierząt – dodaje Paweł Piwowarski. – Do tego doszedł także projekt parku tuczu ślimaków oraz specjalny system nawodnienia. W RPA zastosowaliśmy naszą specjalistyczną, sprawdzoną technologię aby uzyskać możliwość produkcji gotowych ślimaków do czterech razy w roku.

To nie jest pionierskie wyzwanie dla elbląskiej spółki. PSH od wielu lat zajmuje się projektowaniem od podstaw przemysłowych farm ślimaków oraz szkoleniem inwestorów w tej branży na całym świecie.

– Do działania w RPA przygotowywaliśmy się bardzo dokładnie – dodaje Damian Gajewski, prezes spółki PSH. – Wcześniej przesłano nam próbki tamtejszej gleby i wody. Poddaliśmy je specjalistycznym badaniom w laboratorium w elbląskim EPT. Analizowaliśmy czy nasza technologia hodowli ślimaków sprawdzi się w warunkach klimatycznych, jakie panują w Republice Południowej Afryki. Badania wypadły obiecująco, dlatego podjęliśmy się tego wyzwania i w konsekwencji przeszkoliliśmy hodowców ślimaków w tym kraju.

Marka PSH to przede wszystkim potężne doświadczenie, innowacyjność i działalność badawcza nad towarową hodowlą ślimaków. Co roku specjaliści elbląskiej spółki szkolą hodowców nie tylko z Polski, ale również z wielu krajów świata.

– Marka PSH jest rozpoznawalna już praktycznie na całym świecie – wskazuje Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding z Elbląga. – Skutkuje to wieloma kontaktami w szeroko rozumianym świecie biznesu. To pokłosie nie tylko naszej obecności na wielu targach branżowych, ale również uznanie dla naszych laboratoryjnych badań nad procesem hodowli ślimaków oraz naszego sprawdzonego, skutecznego modelu biznesowego.

Na czym polega fenomen technologii hodowlanej ślimaków marki PSH?

Polish Snail Holding jest znaną i uznaną firmą szkoleniową z zakresu chowu i hodowli ślimaków w skali przemysłowej na całym świecie. Rozległa wiedza na ten temat poparta opracowanymi rozwiązaniami technologicznymi powoduje, że technologia elbląskiej spółki cieszy się olbrzymim zainteresowaniem na całym świecie.

– Spółka zaprojektowała i wdrożyła najnowocześniejszą i najbardziej wydajną technologię hodowli, po którą zgłaszają się hodowcy z całej Europy – dodaje Paweł Piwowarski, członek zarządu spółki PSH. – Wyszkoliliśmy już hodowców z takich krajów jak Nigeria, Republika Południowej Afryki, Chiny, Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Cypr, Niemcy, Włochy, Hiszpania oraz oczywiście z  Polski.

Polish Snail Holding -największa i jedyna firma w Polsce skupująca ślimaki od hodowców, przetwarzająca je na produkty, które są rzeczywiście dostępne na rynku. Współpracuje i szkoli setki hodowców ślimaków z Polski i Europy.

PSH to firma innowacyjna, która stale i na bieżąco prowadzi specjalistyczne badania nad procesem hodowli ślimaków i jego usprawnianiem, przetwarzaniem mięsa tych zwierząt w gotowe do spożycia produkty oraz produktowym zastosowaniem śluzu tych zwierząt (pod marką Molluscoo). Uzyskiwany przez PSH śluz jest jakościowo najlepszy na polskim rynku.

Firma wielokrotnie nagradzana za swą działalność biznesową: “Odkrycie Roku 2017”, “Dobra Marka 2018 Jakość*Zaufanie*Renoma”, “Żagle Warmii i Mazur- Najlepszy produkt i usługa”. Nominacje w kategoriach: “Ambasador Innowacyjności”, “Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości 2019″,”Firma Roku 2019”, “Polska Nagroda Innowacyjności 2019”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register