28 czerwca – Dzień nie martwienia się na zapas

Doskonale wiemy, że jedyne życie istnieje tu i teraz. A jednak ciągle martwimy się na zapas. Prawda jest taka, że nie możemy przewidzieć tego co się stanie. Owszem, to ważne żeby wyznaczać cele i szukać rozwiązania trudnych sytuacji, jednak martwienie się i wyszukiwanie nieistniejących problemów niczemu nie służy. To odciąga nas od tego co mamy i nie pozwala nam się tym cieszyć. A mamy tylko jedno życie. Nie warto go zmarnować na zamartwianiu się o coś, co być może nigdy się nie wydarzy. Dlatego dzisiaj nie martw się na zapas! Jak to pokonać?

Żyj tak jakby każdy dzień był zupełnie odrębnym życiem

Codziennie rano stań przed lustrem i powiedz sobie za co jesteś wdzięczny. To pozwoli skupić Ci się na tym co masz. Natomiast każdego wieczora podsumuj swój dzień. Zastanów się co udało Ci się osiągnąć oraz jakie błędy popełniłeś. Jeśli jesteś z czegoś niezadowolony zastanów się co zrobiłeś źle i co możesz zmienić w przyszłości, żeby taka sytuacja już się nie powtórzyła

Zadaj sobie pytanie: co najgorszego może Cię spotkać?

Jeśli zmagasz się z jakąś trudną sytuacją bądź problemem zadaj sobie pytanie: „jaka jest najgorsza rzecz, która może mnie spotkać w związku z tą sytuacją.” Kiedy już będziesz wiedzieć co najgorszego może się wydarzyć i pogodzisz się z tym skup się na rzeczach, które możesz zrobić, żeby poprawić sytuację, w której jesteś. Wypisz wszystkie możliwe rozwiązania, jakie przyjdą Ci do głowy.

Jeśli zmagasz się z jakimś problemem warto również zadać sobie 4 pytania:
1. „Co dokładnie jest moim problemem?”,
2. „Jaka jest przyczyna mojego problemu?”,
3. „Jakie są możliwe rozwiązania?”,
4. „Które rozwiązanie jest najlepsze?”
Kiedy już odpowiesz sobie na powyższe pytania wyznacz sobie termin w którym zaczniesz wdrażać w życie rozwiązanie problemu.

Martwienie się w niczym Ci nie pomoże

Kiedy nie potrafisz poradzić sobie z zamartwianiem się, spróbuj zastosować poniższe zasady:

  1. Znajdź sobie zajęcia, które pozwolą Ci zapomnieć o problemach. Najlepszym lekarstwem może okazać się praca,
  2. Nie pozwól sobie na bycie smutnym z powodu drobnych niepowodzeń czy problemów. One zdarzają się każdemu i są częścią życia. Spróbuj czerpać z nich siłę.
  3. Odpowiedz sobie szczerze na pytanie: „Jaka jest szansa, że rzeczy o które się martwię tak naprawdę się wydarzą?”
  4. Nie trać energii na rzeczy, których nie możesz zmienić. Skup się tylko na tym na co masz wpływ,
  5. Zastanów się czy gra jest warta świeczki i czy problem którym się martwisz jest wart Twojego niepokoju i nieprzespanych nocy.
  6. Poświęć czas sobie – zadbaj o swoje zdrowie i swój wygląd, odżywiaj się zdrowo, ruszaj się, ubierz się ładnie, zrelaksuj się – kiedy pozwolisz sobie na robienie rzeczy, które sprawiają Ci radość od razu poczujesz się lepiej.

Nie trać czasu na ludzi, którzy źle Ci życzą

Nie przejmuj się tym, że inni źle o Tobie mówią i źle Ci życzą. To świadczy tylko o nich i nie ma nic wspólnego z Tobą. Zamiast tego skup się na sobie oraz na pomaganiu tym, którzy tej pomocy potrzebują. Będąc dobrym dla innych automatycznie staniesz się lepszy dla siebie.

Pamiętaj, że ponad 90 % rzeczy o które się martwimy najprawdopodobniej nigdy się nie wydarzy!!!

źródło: http://www.redefineyourself.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register