3 medale młodych zawodników Energa MKS Truso Elbląg

W niedzielę, 12.11.2023 r. w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Biegach Przełajowych. Zawodnicy Energa MKS Truso, podopieczni trenera Czesława Nagy wywalczyli 3 medale.

W kategorii junior wśród dziewcząt 1 miejsce i złoty medal na dystansie 2 km wywalczyła Małgorzata Leśniewska, a brązowy medal w tym samym biegu zdobyła Patrycja Hulanicka.

Również w kategorii juniorów na dystansie 3 km, 1 miejsce i złoty medal zdobył Michał Rodziewicz, a 5 miejsce na tym samym dystansie wywalczył Paweł Janiak.

W kategorii młodzików, podopieczni trenera Stanisława Szczepańskiego uzyskali następujące lokaty: 4 miejsce Wiktor Lubański, 8 miejsce Antoni Sokołowski, 10 miejsce Karol Żmuda, 11 był Wojciech Czaja i 12 miejsce Konrad Paduch.

W kategorii U-14 Ksawery Dzik zajął 18 miejsce, a w kategorii U-12 Marika Lewandowska była 16-ta, a Jessica Begej zajęła 19-te miejsce.

Natomiast w sobotę 11.11.2023 r. w Elblągu odbył się Bieg Niepodległości na dystansie 10 km. Bardzo dobrze pobiegł junior Energa MKS Truso Michał Rodziewicz, który w kategorii Open zajął wysokie 6-te miejsce uzyskując bardzo dobry czas 33:34,04. W kategorii M-30 zajął 3 miejsce.