45 interwencji domowych

W miniony weekend policjanci z prewencji zrealizowali 180 interwencji. 45z nich to interwencje domowe. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 23 osoby. Zatrzymano 4 osoby poszukiwane. Policjanci z ruchu drogowego przebadali blisko 400 kierujących na zawartość alkoholu. Zatrzymano 2 pijanych kierujących.

Pierwszy z nich to 43-latek kierujący audi a3. Jadąc od strony Elbląga w miejscowości Krzewsk z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Przewieziono go do szpitala. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Od mężczyzny był wyczuwalny zapach alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania. Jego auto trafiło na policyjny parking.

W sobotę patrol ruchu drogowego zatrzymał w Kwietniewie vw passata którym kierował 25-latek. W tym przypadku badanie alkotestem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał.

Obaj wymienieni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami a także będą musieli zapłacić 5 tysięcy złotych. Takie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register