5 powodów, dla których warto być aktywnym ruchowo

Każdy ruch jest dobry i powinien być elementem życia każdego z nas niezależnie od naszego celu. Bieganie, pływanie, rower, spacery, gry zespołowe, wszystko co związane z aktywnością. Bo ruch to nie tylko super sylwetka i wyniki sportowe. Ruch to integralna cześć życia na ziemi w zasadzie wszystkich stworzeń z człowiekiem włącznie.

1.Lepsze samopoczucie

Ruszając się wpłyniesz na swoje dobre samopoczucie.  Ale to nie jedyny powód. Generalnie ruch, aktywność, to wszystko sprawia, że organizm w reakcji wydziela różne ciekawe substancje, a za ich pośrednictwem wprost czujemy się lepiej. Na początek endorfiny. Po dłuższym wysiłku fizycznym nasz organizm zaczyna je wydzielać, a dzięki nim czujemy się lepiej, przyjemniej.

2. Pozytywny wpływ na układ krwionośny

Jak łatwo się domyślić, kiedy się ruszamy, nasza krew płynie szybciej, by cenne składniki i “odpady” z przemian mogły na czas dotrzeć tam gdzie trzeba. I właśnie dlatego ruch jest tak ważny, bo pobudza układ krwionośny do pracy. Angażując całe ciało sprawiamy, że komórki są lepiej ożywione, a więc zdrowsze!

3. Dobry przykład 

Ludzie lubią naśladować zachowania innych. Zwłaszcza w młodym wieku, kiedy dopiero kształtuje się nasze Ja, szukamy wzorców wokół siebie. Nie bez powodu mówi się “z kim się zadajesz, takim się stajesz”. Powielamy zachowania, czy tego chcemy czy nie. Pomyśl zatem jaką odpowiedzialność nosi na sobie każdy z nas.

4. Samodzielność

Nie ma chyba nic gorszego niż bezradność, a z tą możemy się spotkać życiu często. Choćby wtedy kiedy nasza sprawność nie pozwala nam na łatwe wykonywanie codziennych czynności.

5. Zdrowsza starość

Chodzi oczywiście o to, że będąc w ruchu, utrzymując kondycję przez całe życie, jesteśmy w stanie przedłużyć czas w jakim przyjdzie nam chodzić po ziemi, a do tego jest szansa, że to życie nie będzie takie uciążliwe. Oczywiście kwestia starzenia się jest mocno indywidualna, w dużej mierze zależy od tego co mamy zapisane w genach (niestety), ale nie można przejść obojętnie obok wpływu trybu życia na poziom zdrowia i sprawności w latach starości.

źródło: kalisteniczny.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register