6 osób trafiło do aresztu za posiadanie narkotyków

Sześciu mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu pod zarzutem posiadania narkotyków. To wynik wzmożonych kontroli prewencji i ruchu drogowego na ulicach miasta. Za posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas minionego weekendu policjanci z Elbląga zatrzymali aż 6 osób pod zarzutem posiadania narkotyków. To wynik wzmożonych kontroli prewencji i ruchu drogowego na ulicach Elbląga. Zatrzymania miały miejsce na ulicach: Zacisze, Wigilijnej, Browarnej, Placu Konstytucji, Asnyka i Zakopiańskiej.

Wszyscy podejrzani to mężczyźni w wieku od 19 do 48 lat. Mieli przy sobie woreczki z marihuaną i amfetaminą. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową, będą ustalać skąd pochodziły te środki.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

1 komentarz

  • Al Reply

    30 lipca 2019 at 20:10

    “Za posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.” prostuję informacje autora kodeks karny obfituje w określenia znacznej i nieznacznej ilości ile to jest któż to wie – może Pankracy , w każdym razie za posiadanie nieznacznej ilości narkotyków na swój użytek i jeśli te narkotyki zostaną spożyte przy policji nie grozi nic. Jeżeli nie zostaną spożyte tylko Policja przechwyci tę ilość nieznaczną / naprawdę nie wiem ile to jest może twórcy Monty Pythona by odgadli 🙂 / zawsze sąd może umorzyć postępowanie, bo jak to ustawodawca określił w KK posiadanie narkotyków na swój użytek nie narusza porządku prawnego w sposób znaczący / cokolwiek znaczy to znaczący / to można postępowanie umorzyć . Z zapisów kodeksu karnego wynika, że Polskie prawo w dokumencie stanowiącym je dopuszcza łamanie tegoż prawa co jest Latającym Cyrkiem – za narkotyki w Polsce siedzą chyba sami nierozgarnięci a może nie siedzą bo nie można ich karać skoro to znacząco nie narusza porządku prawnego . jeżeli myślicie że to zmyśliłem przeczytajcie Kodeks karny i paragraf o narkotykach / ja nie wierzyłem że można w formułowaniu prawa używać pojęć znaczny, nieznaczny co do ilości .

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register