8 czerwca – DZIEŃ CYRKU BEZ ZWIERZĄT

Koalicja organizacji pozarządowych prowadząca kampanię „Cyrk Bez Zwierząt” ustanowiła 8 czerwca Dniem Cyrku Bez Zwierząt. Celem kampanii  wprowadzenie prawnego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach na terenie Polski.

Już od lat aktywiści protestują przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. W niektórych państwach udało się wprowadzić ograniczenia prawne lub całkowity zakaz takich praktyk. Również w Polsce  odbywają się protesty oraz prowadzone są działania, mające służyć zakończeniu tej nieetycznej rozrywki. Przyłącza się coraz więcej miast, gdzie prezydenci oficjalnie zakazują wjazdu cyrkom ze zwierzętami.

Choć wielu ludzi, w trosce o los wykorzystywanych zwierząt już dawno zrezygnowało z chodzenia do cyrku, to w cyrki wciąż mają się dobrze. A dla kaprysu widzów lwy, tygrysy, wielbłądy, słonie, konie czy nawet foki, spędzają całe swoje smutne życie w klatkach i ciężarówkach.

Idąc do cyrku oczekujesz dobrej zabawy. Jak sądzisz, ile cierpienia wiąże się z nauczeniem zwierząt tak nienaturalnych zachowań jak tańczenie na podestach, jazda na rowerze czy skakanie przez płonącą obręcz? Trenerzy długotrwałym biciem i straszeniem uczą zwierzęta tych bezsensownych sztuczek. Cyrk jest śmieszny? Nie dla zwierząt!

Już dość cierpienia niewinnych zwierząt!

źródło: ekokalendarz, pl, foto:https://cyrkbezzwierzat.wordpress.com,

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register