8 Wspaniałych z Elbląga!

W Ratuszu Staromiejskim odbyła się XXIV Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków “8 Wspaniałych”, podczas której poznaliśmy tych, którzy wyróżnili się swoją postawą i zasłużyli na uznanie.

“8 wspaniałych” to konkurs z tradycjami – jego przesłanie jest proste: wystarczy niewielu, by zmienić tak wiele. W całej Polsce samorządy nagradzają te osoby, które swoją postawą społeczną szczególnie wyróżniają się na tle swoich rówieśników. Laureaci konkursu swoją działalność prowadzą m.in. w hospicjum, w szkolnych, domach pomocy społecznej, schroniskach oraz szpitalach. Uczestniczą w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności oraz pieniędzy dla potrzebujących.

W tym roku laurem „8 Wspaniałych” wyróżnieni zostali:

TALEWICZ JAN
KOCIĘBA ALEKSANDRA
RYGIEL WERONIKA
GRADOWSKA JULITA
GAŁECKA KINGA
FRANCIUK JAKUB
CYPRYJANIK INEZ
ŻABIŃSKA PAULINA ANNA

INFORMACJE I OSIĄGNIĘCIA LAUREATÓW

– W tym miesiącu nasze miasto zostało wyróżnione przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, jako te, gdzie jest najwięcej laureatów konkursów przedmiotowych w całym województwie. To zasługa uczniów, ale też dobrej kadry, dyrektorów i nauczycieli. Natomiast dziś nagradzamy młodych, aktywnych, ale i wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka. W konkursie 8 Wspaniałych elblążanie byli już nagradzani 7-krotnie na szczeblu ogólnopolskim. Gratuluję wyróżnionym dziś 8 Wspaniałym, ale też ich rodzicom, nauczycielom i instytucjom, w których się udzielają – mówił do laureatów Witold Wróblewski prezydent Elbląga

O Konkursie
Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” realizowany jest obecnie w wielu miastach Polski. Elbląg dołączył do konkursu 24 lata temu i może poszczycić się siedmiokrotnie zdobytą nagrodą Ogólnopolskiego Laureata Konkursu. Po raz pierwszy tytuł ogólnopolskiego laureata w roku 2002 zdobył Krzysztof Grablewski. Po raz drugi Elbląg cieszył się w 2005 r. a tytuł zdobyła Małgorzata Pankiewicz. W 2015 roku gratulowaliśmy Piotrowi Lichockiemu, w roku 2017  tytuł zdobył Cezary Miecielica, w 2018 r. laureatem ogólnopolskim został Patryk Pieczarka. W 2019 r. stało się coś niesamowitego tytuł ogólnopolskiego laureata wywalczyła Oliwia Żukowska. Natomiast w roku 2021 Elbląg zdobył ten zaszczytny tytuł po raz czwarty z rzędu dzięki Jakubowi Koniecznemu.

Gala 8 Wspaniałych
Gala 8 Wspaniałych
Gala 8 Wspaniałych
Gala 8 Wspaniałych
Gala 8 Wspaniałych
Gala 8 Wspaniałych
Gala 8 Wspaniałych
Gala 8 Wspaniałych
Gala 8 Wspaniałych
Gala 8 Wspaniałych

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register