ABC dżentelmena, czyli jak traktować kobiety?

W  towarzystwie dżentelmena inni zawsze czują się komfortowo. Maniery nie są u niego wymuszone, ani ostentacyjne. Zachowania eleganckie, choć staroświeckie, nadal się liczą. Kobieta jest osobą, o której względy stara się mężczyzna. Jak o nią zadbać, by czuła się bezpiecznie i kobieco w naszym towarzystwie?

Należyte traktowanie kobiety jest dewizą każdego dżentelmena. Jest również podstawą do stworzenia dobrego, trwałego związku opartego na wzajemnym szacunku. Jak traktować kobietę z respektem tak, by zawsze czuła się ważna i szanowana? Zacząć należy od podstaw, które praktycznie każdy zna, lecz stosuje sporadycznie bądź okazjonalnie.

Dżentelmen przytrzymuje kobiecie drzwi i zawsze przepuszcza przodem

Jest to łatwe i zarazem proste, a nadal się liczy. Otwieranie drzwi kobiecie nie jest gestem łaskawości, ale uprzejmości i szacunku. Może się wydawać, że nikt już tego nie zauważa, co jest nieprawdą. Uśmiech jest tym kluczowym szczegółem, na który większość na pewno zwróci uwagę i odwzajemni tym samym.

W drzwiach obrotowych panie należy puszczać przodem. Samochód nie stanowi wyjątku, niezależnie od tego, kto prowadzi. Należy się upewnić, że kobieta bezpiecznie wsiadła do pojazdu, po czym zamknąć za nią drzwi i odwieźć bezpiecznie do celu.

Dżentelmen idzie zawsze bliżej krawężnika

Jest to kolejna podstawowa zasada. Istotą idei jest chronić partnerkę przed ruchem ulicznym, kałużami, zanieczyszczeniami i innymi nieszczęściami. Idąc w parze z kobietą, dżentelmen dba o jej bezpieczeństwo, obserwując otoczenie.

Dżentelmen dokonuje wyboru lokalu i rezerwacji

Wykonanie czegoś tak prostego jak wybranie restauracji i rezerwacja stolika nie tylko pokazuje inicjatywę, ale również troskę o swoją partnerkę. Teraz trzeba tylko zadbać o wyjątkowość tego spotkania.

Dżentelmen jest zawsze punktualny

Nigdy nie każe swojej partnerce czekać. Dżentelmen, planując przyjazd, bierze pod uwagę panujące warunki, obecność korków, awarii. Nigdy się nie spóźnia, gdyż szanuje jej czas. Jeżeli wybranka się spóźniła, nie należy zwracać na to uwagi.

 Dżentelmen wstaje, gdy kobieta wchodzi do pomieszczenia

Jest to ponownie oznaka szacunku i uznania. Należy wstać, gdy wychodzi do toalety i kiedy wraca. Również gdy dane pomieszczenie opuszcza. Nawet częściowe podniesienie się pokazuje maniery dżentelmena, choć najlepiej jest całkowicie wstać, jeśli to możliwe.

Dżentelmen prawi komplementy często i szczerze

Pierwsze słowa, jakie powinny paść z ust mężczyzny, kiedy zabiera partnerkę na randkę, to komplement odnośnie do jej wyglądu. Trzeba to czynić jeszcze częściej, będąc już w związku. Tych kilka ciepłych słów wynagrodzi jej starania i zredukuje stres.

Dżentelmen pomaga damie usiąść

Odsunięcie dla niej krzesła i ponowne przysunięcie jest również ważne. W dzisiejszych czasach rzadko spotykane zjawisko, a tak proste i niewymagające. Diabeł tkwi w szczegółach.

Dżentelmen ustępuje miejsce kobiecie

Jadąc metrem, autobusem, tramwajem bądź w poczekalni na poczcie czy urzędzie. To nic nie kosztuje, a jest zauważalne. Obowiązkiem i kurtuazją jest odstąpienie miejsca kobiecie w ciąży czy starszej pani, ale również swojej partnerce bądź innej kobiecie.

Dżentelmen pomaga kobiecie włożyć płaszcz

Zawsze i w każdej sytuacji. Trzymając płaszcz bądź kurtkę, należy ustawić się za nią i pozwolić jej swobodnie włożyć ręce do rękawów, po czym delikatnie podciągnąć okrycie wierzchnie, aby ułożyło się na ramionach.

Dżentelmen wie, jak zachować się przy stole

Nie potrzeba żadnego szkolenia, by wiedzieć, że nie mówi się z pełnymi ustami i nie żuje się z otwartymi. Dżentelmen dba o swój wizerunek, zachowując się przy stole należycie.

Dżentelmen nie obraża kelnerów, barmanów ani kogokolwiek innego

Każdy zasługuje na szacunek. Obrażanie to swego rodzaju snobizm, który jest obecny wszędzie. Świadczy to o złym wychowaniu, braku manier, taktu i szacunku. Dżentelmen traktuje innych tak, jak sam chce być traktowany.

Dżentelmen bezpiecznie odprowadzi partnerkę do domu

Jej bezpieczeństwo, komfort i dobre samopoczucie są priorytetem. Należy się upewnić, że wróci do domu bezpiecznie oraz podziękować za jej towarzystwo.

Dżentelmen słucha i zwraca uwagę na detale

Jeżeli chce się poznać kogoś bliżej, to zadaje się pytanie i uważnie słucha. Słuchanie nie oznacza czekania na swoją kolej wypowiedzi. Jest bowiem przejawem uprzejmości, zainteresowania, zaangażowania w emocjonalny krajobraz danej osoby. Z rozmowy dżentelmen wyciąga ważne informacje, które zachowuje w pamięci, np. co jego partnerka lubi, czego nie lubi, jaki ma rozmiar buta, jaki jest jej ulubiony kolor, itp. To wszystko może się przydać w przyszłości przy przygotowywaniu niespodzianki bądź kupnie prezentu. Warto zwracać uwagę na takie szczegóły. Świadczy to o opiece i prawdziwym uczuciu.

Dżentelmen dotrzymuje słowa i dba o sekrety

Nie składa obietnic, których nie dotrzyma. Podobnie, gdy powierza się mu sekret, strzeże go jak własny. Żaden argument nie zwalnia dżentelmena z wyjawienia jakiejkolwiek tajemnicy. Zamyka ją w sercu. Z nią żyje i z nią umiera.

Dżentelmen nigdy nie uderzy kobiety

Bez względu na wszystko. Nie ma na to żadnego usprawiedliwienia, argumentu i wymówki. Dżentelmeni nie biją kobiet. Nigdy.

Dżentelmen to osoba, na której można polegać

Wie, jak wykonać różne czynności. Ludzie zwracają się do niego w nagłej potrzebie, niezależnie, czy jest to problem natury technicznej, czy społecznej. Dżentelmen zawsze pomaga potrzebującym, nawet jak się tego od niego nie wymaga. Jest gotów odpowiedzieć na pytania, a jeżeli nie zna odpowiedzi, to wie, gdzie ją znaleźć. Jest pewny siebie i zręcznie radzi sobie w każdej sytuacji napotkanej w życiu.

Dżentelmen codziennie troszczy się o swoją partnerkę

Kwiaty, czułe słowa na kartce czy proste komplementy. Te drobiazgi mają bardzo duże znaczenie. O potrzebach należy mówić otwarcie i tak samo słuchać innych. Dżentelmen wie, jak uszczęśliwić, rozśmieszyć i zachęcić do spróbowania nowych rzeczy. Wie, kiedy zmotywować, a kiedy pocieszyć. Dżentelmen zawsze szanuje decyzje i opinie innych. Dba o związek, pielęgnuje go jak ogród.

Powodzenia!

źródło: http://www.mensview.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register