Absurdalne tłumaczenie! „Ukradłem rower…bo ugryzł mnie wąż”! Złodziej trafił do psychiatryka

Interwencje policyjne mają swój wyjątkowy charakter. Szczególnie dla policjantów, którzy słuchają tłumaczenia zatrzymanych na gorącym uczynku. Minionej nocy został zatrzymany 34-latek z Elbląga.

Jego historia była tak niezwykła, że policjanci podjęli decyzję żeby zawieźć go wprost do szpitalapsychiatrycznego na badania. 34-latek postanowił ukraść rower z dyspozytorni karetek, a później jako wytłumaczenie swojego czynu powiedział, że ugryzł go wąż i musiał szybko dostać się do szpitala. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia. Najpierw jednak zostanie zbadana jego poczytalność.

Interwencja miała miejsce dzisiaj (14 czerwca), około 3.00 w dyspozytorni karetek na ulicy Orzeszkowej w Elblągu. Tam pracownikowi dyżurki został skradziony rower górski o wartości 1500 zł. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca może przybywać z kolei w szpitalu wojewódzkim. Nie mylili się. W poczekalni zastali 34-latka, a pod szpitalem skradziony rower. Mężczyzna tłumaczył się, że ugryzł go w nogę wąż i szybko potrzebował dostać się do lekarza. Oczywiście jego alibi zostało sprawdzone i nie można było mówić o żadnym ukąszeniu przez gada.

Mężczyzna był tak zdeterminowany i przekonany o swojej racji, że policjanci podjęli decyzje o tym, żeby przewieźć go na badania do szpitala psychiatrycznego. Tam zostanie zdiagnozowany i wówczas śledczy podejmą decyzje o jego dalszym losie.

Policjanci z Elbląga w ubiegłym roku prowadzili jego sprawę, która zakończyła się aktem oskarżenia. Ona też była nietypowa. 34-latek był podejrzany o zniszczenie szlabanu parkingowego, który został wyrwany. Mężczyzna wszedł z nim do sklepu spożywczego, w którym nie chciano mu wcześniej sprzedać alkoholu. Najprawdopodobniej chciał go wymieć na trunki wysokoprocentowe. Wówczas na miejsce została wezwana policja.

Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia. Najpierw jednak zostanie zbadana poczytalność zatrzymanego

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register