Akcja służb na PKiN

Znowu wyglądało groźnie. Z Pałacu Kultury i Nauki można było dzisiaj zobaczyć mężczyzn w mundurach wiszących niebezpiecznie na linach na dużej wysokości. Czy było jakieś zagrożenie na terenie PKiN? Całe szczęście to kolejne ćwiczenia służb.

W ramach przygotowań do zabezpieczenia działań zawiązanych z przygotowaniem policyjnego zabezpieczenia SZCZYTU NATO, ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY oraz WIZYTY PAPIEŻA FRANCISZKA w dniu 21 kwietnia br. funkcjonariusze Wydziału Realizacyjnego KSP wraz z żołnierzami Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej oraz Grupą ratownictwa Wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi wzięli udział w ćwiczeniach wysokościowych na ścianie Pałacu Kultury i Nauki.

policjana palacu3

Głównym celem zajęć było szkolenie sprawności w sytuacji zagrożenia o charakterze terrorystycznym tj. doskonalenie technik zjazdów z wysokiej ściany z osobą poszkodowaną oraz zjazdu z negocjatorem. Ponadto przećwiczono ewakuację poszkodowanych z budynku przy użyciu sprzętu oraz technik alpinistycznych. Specyfika budowli umożliwiała pracę na dużej ekspozycji z wykorzystaniem załomów i podwieszeń.

policjana palacu2

źródło tekst i foto: policja.wa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register