Akcja w metrze. Złodziej zatrzymany!

Na stacji Metra Centrum policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie po bezpośrednim pościgu zatrzymali nieletniego, który jest podejrzewany o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednej z warszawskich restauracji. W jego zatrzymaniu swój udział miał także dyżurny z komisariatu metra, który dzięki swojej dociekliwości ustalił dane podejrzanego.

Wczoraj wczesnym rankiem nieznany sprawca włamał się do jednej ze stołecznych restauracji i ukradł laptopa oraz znaczną sumę pieniędzy. Tego samego dnia policjanci z OPP w Warszawie zauważyli młodego człowieka, który z laptopem i kilkoma reklamówkami w ręku próbował niezauważony przemknąć obok patrolu. Gdy funkcjonariusze ruszyli w jego kierunku, mężczyzna zaczął uciekać.

W trakcie swojej ucieczki odrzucił komputer w pobliskie krzaki. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do Komisariatu Policji Metra Warszawskiego, gdzie przeprowadzono wobec niego pozostałe czynności. W trakcie legitymowania mężczyzna próbował podawać się za kogoś innego, jednak dzięki działaniom podjętym przez dyżurnego szybko udało się ustalić jego prawdziwe dane.

Wtedy wyszło też na jaw, że mężczyzna oprócz tego, że podejrzewany był o kradzież z włamaniem, to również był poszukiwany przez tarnogórskich policjantów, gdyż samowolnie oddalił się z ośrodka wychowawczego. Nieletni został zatrzymany, a znaleziony przy nim laptop, część skradzionych pieniędzy, a także reklamówki z nowymi ubraniami, na które mężczyzna przeznaczył pozostałą część skradzionej gotówki, zostały zabezpieczone.

Po zakończeniu czynności został przekazany do Policyjnej Izby Dziecka.

źródło: policja.waw.pl, foto:AK

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register