AL. STANÓW ZJEDNOCZONYCH JUŻ PO REMONCIE

Zakończyła się pierwsza duża inwestycja ZDM w tym roku. 2,5-kilometrowy odcinek al. Stanów Zjednoczonych i ul. Ostrobramskiej stał się przyjazny dla pieszych, rowerzystów i pasażerów autobusów.

Inwestycja objęła odcinek od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Grenadierów (po stronie północnej) i ul. Poligonowej (po stronie południowej). Na całym odcinku wybudowno wygodne, asfaltowe drogi dla rowerów. Umożliwiają one sprawny i wygodny dojazd z Grochowa i Gocławia w kierunku centrum, zaś w przyszłym roku – przez projektowaną kładkę pod mostem Łazienkowskim – także z lewobrzeżną Warszawą.

Remont przeszły również wysłużone chodniki po obu stronach ulicy – łącznie ponad 5 km długości.  Chodniki są oddzielone od dróg dla rowerów kamienną opaską lub pasem zieleni – dzięki czemu uda się uniknąć konfliktów. Piesi zyskali też nowe przejście dla pieszych przez ul. Paryską (dotąd musieli chodzić dookoła), zaś na skrzyżowaniu z ul. Bajońską i Wąchocką przejścia dla pieszych zostały wyniesione do poziomu chodnika, co poprawi komfort i bezpieczeństwo.

Generalny remont przeszło 8 przystanków autobusowych. Wyremontowano perony i zlikwidowano bariery architektoniczne – przystanki są szersze, a niewygodne schody na Przyczółku Grochowskim zastąpiły łagodnie nachylone rampy. Równocześnie Zarząd Transportu Miejskiego wymienił wiaty przystankowe.

W ramach budowy posadzono 254 nowe drzewa, w tym szpaler na długim odcinku wzdłuż ogródków działkowych oraz na Saskiej Kępie wzdłuż ekranów akustycznych Trasy „Ł”. To rekompensata za wycinkę 37 drzew, w większości starych i chorujących topól. Wzdłuż całej trasy pojawiło się także ponad 7 tysięcy krzewów i 340 sadzonek pnączy.

aleja1

źródło: zdm.waw.pl, foto: ZDM

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register