Ambilight, czyli efekty świetlne dookoła Twojego telewizora

Czy telewizory mogą Cię jeszcze czymś zaskoczyć? Jasne, że mogą! Wyjątkowe efekty świetlne to coś, co całkowicie odmieni Twoje postrzeganie odbiornika. Zobacz, czym zaskoczy Cię system Ambilight i sprawdź, który model telewizora wyposażony w tę technologię warto wybrać. Poznaj wszystkie zalety płynące z korzystania z technologii Ambilight.

Ambilight – co to jest?

System Ambilight to technologia charakterystyczna dla telewizorów marki Philips. Ci widzowie, którym zależy na wejściu na zupełnie inny poziom percepcji treści, koniecznie powinni zainteresować się tym systemem. Za doskonałe wrażenia wizualne odpowiedzialne są diody LED, umieszczone z tyłu telewizora, które w dynamiczny i inteligentny sposób dopasowują się natężeniem i kolorystyką emitowanego światła do tego, co w czasie rzeczywistym jest wyświetlane na ekranie telewizora. Kolorowa poświata może być emitowana po bokach, z góry lub z każdej strony odbiornika. Wszystko zależy od wybranego modelu urządzenia.

Największe zalety telewizorów z systemem Ambilight

Wśród korzyści, jakie użytkownicy TV z Ambilight najczęściej wymieniają, znajdują się przede wszystkim aspekty związane z poprawą oświetlenia pomieszczenia w czasie seansu filmowego. Oglądanie telewizji w całkowitej ciemności bardzo męczy oczy i może obciążać wzrok. Z kolei stosowanie lamp czy oświetlenia górnego całkowicie niszczy klimat pomieszczenia. Oprócz aspektu czysto użytkowego, Ambilight zachwyca feerią barw, która zdecydowanie urozmaica i uprzyjemnia oglądanie filmów czy też granie w gry. Z tą technologią każda retransmisja koncerty zyska absolutnie wyjątkową oprawę. Ambilight rozkręci każdą parapetówkę i domówkę. Będzie też fantastycznym dopełnieniem imprezy sylwestrowej. Poza tym system ten świetnie sprawdza się jako światło nocne, ułatwiające domownikom trafienie do swych łóżek. Może wówczas być ustawione na jeden wybrany kolor i zwiększać poczucie bezpieczeństwa podczas poruszania się w całkowitym mroku.

Odmiany systemu Ambilight w telewizorach

Marka Philips, wciąż będąca jedynym producentem, który może stosować system Ambilight w modelach swoich telewizorów, oferuje je odbiorcom w różnych wariantach. Aktualnie na rynku spotkać można cztery odmiany Ambilight. Pierwsza to dwustronna, oferująca podświetlenie po bokach. Trójstronny Ambilight z kolei dodatkowo świeci jeszcze od góry. Bardziej zaawansowany, czterostronny Ambilight, pozwala na otoczenie telewizora z czterech stron, co znakomicie prezentuje się zwłaszcza w przypadku odbiornika powieszonego na ścianie. Istnieje jeszcze czwarty wariant – Ambilight zwany AmbiLux, który oferuje inteligentne mieszanie kolorów i emitowanie ich na ścianie tuż za wyświetlaczem. W telewizorach można wybrać jeden z trybów: klasyczny, muzyki i gry. Efekty świetlne będą wówczas jeszcze lepiej dopasowane do charakteru wyświetlanych przez telewizor treści.

Który telewizor z Ambilight spełni Twoje oczekiwania? Przegląd modeli

Jeżeli rozważasz zakup telewizora wyposażonego w Ambilight, już wiadomo, w stronę której marki skierujesz swój wzrok. Czy wiesz jednak, który konkretnie model zaspokoi Twoje codzienne potrzeby? Podczas wybierania musisz wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kwestii. Ważna jest przede wszystkim wielkość ekranu. Powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia, w którym się będzie znajdować. Istotną kwestią jest też typ podświetlenia Ambiliht. Powinien on zależeć od własnych preferencji, ale również metrażu pokoju. Na dużych przestrzeniach najbardziej widowiskowy będzie czterostronny lub AmbiLux, dodatkowo sparowany na przykład z systemem Philips HUE. W ten sposób barwy emitowane przez telewizor będą kompatybilne z domowym systemem oświetlenia, tworząc jedyną w swoim rodzaju iluminację.

Zajrzyj do sklepu internetowego https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/telewizory/technologie/ambilight.html, aby porównać ze sobą poszczególne modele i wybrać najlepszy z nich.

Telewizor PHILIPS 55OLED854 55″ OLED 4K 120Hz Android TV

Telewizor OLED o przekątnej 55 cali, który zapewni idealną rozrywkę w czasie wolnym. Rozdzielczość 4K zapewnia realistyczne kolory, sprawiając, że treści prezentują się doskonale. Technologia Philips Ambilight zapewnia emisję kolorowej poświaty wokół ramy, która potęguje odbiór treści na ekranie i zwiększa emocje doznawane w czasie seansu filmowego czy wspólnej gry. Dzięki technologiom Dolby Vision i Dolby Atmos każdy użytkownik może rozbrzmiewać wspaniałym, przestrzennym i czystym dźwiękiem.

Przeczytaj, na co zwrócić uwagę wybierając telewizor OLED?

Telewizor PHILIPS 65″ 65PUS7805 UHD SmartTV Ambilight

Duży, 65-calowy telewizor, wyposażony w system Smart TV. Idealny do oglądania filmów i seriali na platformach vod czy grania w gry. Inteligentne diody LED błyskawicznie reagują na zmieniający się obraz, emitując barwną poświatę wokół ramy. Technologie Dolby Vision i Dolby Atmos odpowiadają za kinową jakość dźwięku i obrazu. Obsługa formatu 4K zapewnia fantastyczną czerń, pogłębione cienie i naturalne kolory.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register