Aranżacje kuchni w 2020 roku – inspiracje

Kuchnia jest specyficznym miejscem, w którym przygotowuje się posiłki, ale sprzyja również budowaniu pozytywnych relacji. To tutaj często podczas domowych przyjęć toczą się najbardziej ożywione rozmowy. Musi więc być nie tylko funkcjonalna, ale również urządzona ze smakiem. Co będzie dominować w aranżacjach przez najbliższy rok?

Kuchnia jako otwarta przestrzeń

Walory funkcjonalne i estetyczne muszą łączyć się ze sobą w harmonijny sposób, ponieważ współczesny projekt kuchni ma za zadanie gwarantować komfort. Jeszcze jakieś 10 lat temu kuchnia stanowiła odrębne wnętrze lub ewentualnie aneks, ale teraz pożądany jest efekt otwarcia na salon, gdzie jedno pomieszczenie płynnie przechodzi w drugie. Z tego względu obie przestrzenie powinny być urządzone we współgrającej kolorystyce i spójnym stylu. Projektanci zalecają przede wszystkim zastosowanie identycznego rodzaju wykończenia podłogi części wypoczynkowej i kuchennej. Wybierając płytki ścienne do kuchni, należy wziąć pod uwagę materiały zastosowane w salonie. Dobrym pomysłem są imitacje marmuru lub innych kamieni. Pomieszczenie będzie wydawać się optycznie większe, jeżeli dekoracje również będą spójne. Przy okazji zostanie podkreślony styl aranżacji.

Jaka kolorystyka jest pożądana w 2020 roku?

Brązy, beże i szarości zdominują aranżacje kuchni w 2020 roku. Wnętrza ożywią detale w odcieniach złota i miedzi. Jasne powierzchnie najlepiej przełamywać czernią i grafitem, np. w postaci frontów mebli. Pożądane jest matowe wykończenie – jako przeciwieństwo do panującej wcześniej bieli z wysokim połyskiem. Wśród kolorów, na które warto zwrócić uwagę, znajdują się brązy w odcieniu kawy z mlekiem, czekolady lub drewna orzechowego. Celem jest stworzenie przytulnej przestrzeni, dlatego dobrym pomysłem jest łączenie różnych materiałów, np. ciemnego drewna z beżowymi płytkami. Jeżeli szukasz mniej typowych rozwiązań, wśród propozycji znajdziesz m.in. szałwiowe odcienie zieleni, bordo, terakotę oraz przygaszoną czerwień. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić kuchnię w kolorze granatu inspirowanego portugalskimi płytkami azulejos. Nie należy bać się ciemnych kolorów, ale oświetlenie kuchni musi być dobrze dobrane. Istotną rolę odgrywają oprawy sufitowe i inne lampy punktowe, dzięki którym łatwo zapewnić światło w każdej strefie kuchni. O licznych możliwościach można przekonać się, odwiedzając stronę GrupaMO.pl. Odpowiednie oświetlenie nie tylko zapewni komfort podczas przygotowywania potraw, ale ociepli również wnętrze.

W nawiązaniu do natury

Moda na materiały inspirowane naturą cały czas trwa. Zarówno drewno, jak i marmur lub kwarc wprowadzą do kuchni elegancję. Szlachetne materiały z matowym wykończeniem nadają wnętrzu unikalny charakter. Szczególnie pożądany jest marmur z wyrazistymi żyłkami. Na dodatek nie trzeba od razu sięgać po naturalne materiały – można zastąpić je tańszymi odpowiednikami, które stanowią ich doskonałą imitację, czyli płytkami ceramicznymi.

2 komentarze

  • Adamkk Reply

    21 stycznia 2020 at 09:19

    Doskonałą imitacją marmuru może być również stiuk marmurowy 3D.

  • Małgosia Reply

    24 stycznia 2020 at 20:52

    Ja mam podobny taras i w końcu zabraliśmy się na niego na serio. Wynajęliśmy projektanta z DD Projekt i zrobił nam kompletną metamorfozę. Taki zielony skrawek własnej przestrzeni to rewelacyjna sprawa, teraz to moje ulubione miejsce do leniuchowania!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register