Energa kontra Elbląg. Mediacja Urzędu Regulacji Energetyki

Próbę mediacji między władzami miasta Elbląga a Energą Kogeneracja podjął Urząd Regulacji Energetyki oddział w Gdańsku. W tle jest bowiem realne zagrożenie, że spółka energetyczna może zaprzestać w tym roku dostarczania ciepła do elbląskich firm, instytucji i mieszkań.

Na razie nie wiadome są jakiekolwiek ustalenia, które zapadły na spotkaniu w Urzędzie Regulacji Energetyki w Gdańsku.

Po ostatnim spotkaniu Biuro Prezydenta Miasta Elbląga wypuściło komunikat do mediów lokalnych, który w żaden sposób jednak nie uspokaja.

W dniu 16 stycznia 2020 r. miało miejsce spotkanie władz EPEC Sp. z o.o., samorządu oraz Energa Kogeneracja Sp. z o.o. z przedstawicielami Urzędu Regulacji Energetyki – Oddział w Gdańsku. Powodem spotkania była próba wypowiedzenia Umowy sprzedaży ciepła przez Energa Kogeneracja Sp. z o.o. Strony zaprezentowały swoje stanowiska, które zostały wysłuchane przez przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki.

Samorząd i EPEC Sp. z o.o. podkreślali, jak ważne jest zapewnienie ciągłości dostaw ciepła dla Miast i mieszkańców. Spotkało się to ze zrozumieniem Urzędu Regulacji Energetyki, który zaproponował stronom możliwość dalszych spotkań i rozmów.

Pragniemy podkreślić, że niezmienne pozostaje stanowisko EPEC Sp. z o.o. co do tego, że naszym priorytetem jest trwałe rozwiązanie, które nie będzie stanowiło dodatkowego obciążenia kosztami dla mieszkańców, jak również zapewnienie ciągłości dostaw ciepła w najbliższych sezonach grzewczych. W tym zakresie liczymy na dalsze wsparcie Urzędu Regulacji Energetyki i współpracę z Energa Kogeneracja”.

Więcej o tym problemie pisaliśmy tu:

Energa wypowiada Miastu umowę. Grzejniki będą zimą zimne?

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register