Awans Olimpii Elbląg nie grozi? Na drodze stanął…PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej rozwiał nadzieje elbląskich kibiców piłki nożnej o ewentualnym awansie Olimpii Elbląg do I ligi piłki nożnej. Nawet jeśli jakimś cudem elbląskim piłkarzom się to uda, to klub nie otrzymał licencji na grę na tym szczeblu rozgrywek.

Komisja postanowiła nie przyznać klubowi Olimpia Elbląg: licencji upoważniającej klub do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2023/2024 w związku z niespełnieniem kryterium I.16 Podręcznika Licencyjnego“ – czytamy w opublikowanym komunikacie komisji ds. licencji PZPN.

Chodzi o to, że stadion przy ul. Agrykola w Elblągu nie posiada podgrzewanej murawy. I wszystko na to wskazuje, że takiej jeszcze długo nie będzie.

Oświadczeniem PZPN zaskoczony jest prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.

Jestem zaskoczony decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w sprawie nieprzyznania ZKS Olimpia Elbląg licencji na występy w I lidze piłki nożnej.

Decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych została uzasadniona niespełnieniem jednego z kryteriów infrastrukturalnych, to jest posiadania boiska z systemem podgrzewania murawy. Jest to niezrozumiałe tym bardziej że Miasto Elbląg rozpoczęło proces inwestycyjny dotyczący wykonania wyżej wymienionego systemu, o czym został poinformowany Prezes ZKS Olimpia Elbląg Paweł Guminiak pismem z dn. 25 kwietnia 2023 r.

Obecnie przygotowywany jest program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji. Umowa na jego opracowanie została podpisana 3 kwietnia br. Program ma być gotowy do 18 maja br. W budżecie Elbląga są zabezpieczone pieniądze na ten cel. Procedura dotycząca wykonania tego zadania jest w toku. 

Informuję również, że w dn. 8 maja br. złożyłem wniosek o dofinansowanie przebudowy Stadionu Miejskiego przy ul. Agrykola 8 w programie ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pn. Sportowa Polska 2023. W ramach realizacji przedmiotowego zadania planuje się wykonanie podgrzewania elektrycznego jednej płyty boiska piłkarskiego z trawy naturalnej, w tym: – wykonanie systemu grzewczego w istniejącej murawie metodą wcinania kabli grzejnych, – wykonanie systemu sterowania i monitorowania pracy instalacji grzewczej, – wykonanie zasilania elektrycznego systemu podgrzewania murawy.

Biorąc powyższe pod uwagę, rekomenduję ZKS Olimpia Elbląg skorzystanie ze środka odwoławczego od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register