Będzie się działo w grudniu…wesołe święta i gorący Sylwester

Od rozświetlenia miejskiej choinki, poprzez przejazd przez miasto Coca-Cola truck, Świąteczne Spotkania Elblążan, po Elbląską Noc Sylwestrową, tak przedstawia się grudniowy progam w okresie świątecznym.

– Zbliża się czas przedświąteczny, na ten szczególny okres przygotowaliśmy moc atrakcji dla mieszkańców. Chcielibyśmy, aby elblążanie oraz goście mogli ten świąteczny, rodzinny czas spędzić w radosnej, wyjątkowej atmosferze – mówi Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

Rozświetlnie choinki
–  Rozpoczynamy 6 grudnia rozświetleniem choinki, która stanie tradycyjnie na Starym Mieście przed Ratuszem Staromiejskim. Tego dnia będzie po Elblągu jeździł zabytkowy Mikołajkowy tramwaj organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Tramwajów – przejażdżki te cieszyły się dużą popularnością, mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. Nowością tego dnia będzie koncert pn. „Stypendyści na gwiazdkę”, który odbędzie się w sali koncertowej w Ratuszu Staromiejskim – wyliczał atrakcje 6 grudnia prezydent.

Coca-Cola Truck
Dzień później, 7 grudnia do Elbląga już po raz drugi zawita ciężarówka Coca – Coli. Tego dnia od godz. 15.00 do 20.00 na elblążan czekać będzie mnóstwo atrakcji i niespodzianek, wśród nich gifbudka, konkursy, gry i zabawy, wykonywanie puszki Coca-Coli z własnym podpisem, fabryka upominków i ozdób świątecznych, wirtualna przejażdżka saniami Św. Mikołaja oraz Baśniowy Pokój ze Świętym Mikołajem.

Świąteczne Spotkania Elblążan
– 16-17 grudnia po raz kolejny już odbędą się Świąteczne Spotkania Elblążan. Tradycyjnie będzie świąteczny jarmark, na którym będzie można zrobić przedświąteczne zakupy i nabyć prezenty dla najbliższych. Prezentowało będzie się ok. 90 wystawców. Będzie również wspólne kolędowanie i oczywiście wigilia dla mieszkańców. Wspólna wigilia elblążan to tradycja pielęgnowana od wielu lat. Każdego roku tysiące mieszkańców spotykają się na Starym Mieście, aby złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem. Jestem przekonany, że będzie tak i w tym roku – przekonywał prezydent Wróblewski.

Noc Sylwestrowa
– Grudzień zakończymy wspólną zabawą, czyli Elbląską Nocą Sylwestrową. Zaczynamy o godz. 22. W tym roku dla elblążan zagra zespół coverowy De Luzers, na zmianę z muzyką prezentowaną przez DJ’a. Przed północą życzenia noworoczne prezydenta, wspólne odliczanie czasu do północy, a o północy przywitanie Nowego Roku fanfarami i pokazem sztucznych ogni. Dalej bawimy się przy dźwiękach muzyki dyskotekowej prezentowanej przez DJ’a. Cała imprezę kończymy około godz. 1 w nocy – wyliczał najważniejsze części programu Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

– Chciałbym już dziś zaprosić mieszkańców do udziału w tych przedsięwzięciach i wspólnego świętowania. Zapraszam również do udziału w konkursie na szopkę Bożonarodzeniową – dodał prezydent Wróblewski.

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową
– 
Do konkursu zapraszamy elblążan w różnym wieku, mamy aż cztery kategorie – szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, dorośli i dzieci. Wykonane szopki należy dostarczyć do 15 grudnia. Od 16 grudnia w Ratuszu Staromiejskim zostaną one zaprezentowane na wystawie i od tego czasu do 10 stycznia rozpocznie się głosowanie mieszkańców na najlepsze szopki, które zostaną następnie zlicytowane podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówiła Edyta Lichacz, dyrektor MDK.

Koszt organizacji Świątecznych Spotkań Elblążan – 180 tys. zł

Koszt organizacji Elbląskiej Nocy Sylwestrowej – 120 tys. zł

Programy wydarzeń:

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register