Proces mordercy nie jest jawny. Sprawca złożył wczoraj wyjaśnienia w sądzie

Wczoraj rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Elblągu proces przeciwko Tomaszowi B., oskarżonemu o zabójstwo dwóch osób w Jawtach Wielkich z maja 2016r. Sąd wydał postanowienie o wyłączeniu jawności postępowania w całości.

– Mogę  jedynie tyle powiedzieć, że oskarżony złożył obszerne wyjaśnienia, po czym przesłuchano 6 świadków. Na kolejnych terminach rozpraw planowane jest przesłuchanie dalszych świadków (łącznie około 30 osób), przy czym nie będą to jeszcze wszyscy świadkowie zawnioskowani w akcie oskarżenia – informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Tomasz B., 18-letni mieszkaniec powiatu iławskiego, usłyszał zarzut podwójnego morderstwa. Przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia. 86-letnia kobieta zamordowana 24 maja w Jawtach Wielkich została uduszona, a 61-letni mężczyzna wykrwawił się. Zadano mu 17 ciosów nożem. Zwłoki odkryli sąsiedzi.

Sąsiedzi mówią, że rodzina była bardzo spokojna. Matka i syn zajmowali się pracą na roli. Nie byli majętni, ale to rabunek mógł być motywem morderstwa. Z relacji sąsiadów wynika, że w domu panował bałagan, jakby ktoś powyrzucał wszystko z szaf w poszukiwaniu kosztowności.

W  Iławie zatrzymano 18-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie zabójstwa. – Jesteśmy pewni, że to on popełnił tę zbrodnię – powiedział radiu Olsztyn Jan Wierzbicki, szef Prokuratury Rejonowej w Iławie. Zatrzymany przyznał się do popełnienia podwójnego zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia.

18-latek miał podczas wizji lokalnej, która miała miejsce w Jawtach, dokładnie opisać, jak wszedł na posesję z nożem w ręku. Mężczyzna, który pochodzi z tej samej okolicy, co ofiary, znał je osobiście. Prokuratura nie ujawnia jednak na razie motywów sprawcy.

Tomaszowi B. grozi nawet dożywocie.

źródło: Polsat News 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register