Bezdomny zmarł z wychłodzenia. Odmawiał pomocy

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o zwłokach mężczyzny znalezionych w pustostanie przy ul. Dolnej. Okazało się że jest to 53-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Z relacji świadków wynikało, że pił wcześniej alkohol. Jak stwierdził obecny na miejscu lekarz przyczyną śmierci mężczyzny mogło być wychłodzenie.

Temperatura spada poniżej zera. Dlatego policjanci przypominają, żeby w tym czasie szczególnie zwracać uwagę na osoby bezdomne. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których najczęściej próbują się schronić potrzebujący. Zdarza się, że osoby odmawiają przewiezienia do ośrodka pomocy. Może się to zakończyć tragicznie.

Policjanci nie są w stanie sami dotrzeć do wszystkich samotnych, potrzebujących i bezdomnych dlatego też współpracują w Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej czy Strażą Miejską. Ważne jest też , aby zgłaszać odpowiednim instytucjom przypadki zauważenia osoby, która śpi na ławce, pod sklepem, w altance. Na takie zgłoszenia reagujemy. Elbląscy mundurowi cyklicznie i wspólnie z MOPS prowadzą kontrolę pustostanów, altanek, parków i podmiejskich lasów.

Pamiętajmy, że nie wolno przejść obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzenie.

800 165 320 – to numer bezpłatnej całodobowej infolinii dla osób bezdomnych działającej w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register