Bezpieczna droga do szkoły z elbląską policją

W ramach ogólnokrajowych działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu realizują spotkania profilaktyczne w elbląskich szkołach i przedszkolach.

Prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, konieczność korzystania z elementów odblaskowych czy bezpieczne miejsca do zabaw, to tylko niektóre tematy poruszane podczas spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Po raz kolejny do współpracy zaproszeni zostali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Uczniowie klas policyjnych prowadzą zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci szkół podstawowych. Podczas zajęć zwracamy uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze w rejonach szkół.

Oprócz teorii ćwiczymy prawidłowe i bezpieczne przechodzenie przez przejścia dla pieszych – mówi jedna z uczennic biorących udział w policyjnych działaniach. Wszyscy pierwszoklasiści w ramach działań otrzymują elementy odblaskowe przekazane przez firmę General Electric POWER Sp. z o. o. w Elblągu.

Akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły” adresowana jest również do wszystkich dorosłych,w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny, ale także kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególną ostrożność – mówi st. asp.  Agnieszka Kudosz z elblaskiej drogówki. Policjantka przypomina także:

    • dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która ma co najmniej 10 lat, czyli np. rodzeństwa,
    • zabrania się dopuszczania dziecka w wieku do 10 lat do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze,
    • dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu musi być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register