Braniewo. Znęcał się nad matką i siostrą

 

Policjanci z Braniewa zatrzymali i doprowadzili do Sądu Rejonowego w Braniewie mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką oraz siostrą. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W miniony wtorek funkcjonariusze interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie miała trwać awantura. Policjanci potwierdzili ten fakt, a będąc na miejscu ustalili, że za całe zajście odpowiedzialny jest 34-latek. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, po awanturze domowej. Mieszkaniec gminy Lelkowo, będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę, podczas której używał słów wulgarnych i obelżywych, groził swojej matce i siostrze, był agresywny, bił pięściami i kopał po całym ciele. Jak się okazało, do takich sytuacji dochodziło częściej. Funkcjonariusze, by zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanym odizolowali agresywnego 34-latka.

Podejrzany trafił do policyjnej celi, a sprawą zajęli się kryminalni. Ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego wynika, że zatrzymany mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką i siostrą.

Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 34-latka. Wczoraj zapadła decyzja – mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

O wysokości kary zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register