Braniewskie czołgi na wielkiej defiladzie w Warszawie

Żołnierzy i czołgi z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej będzie można podziwiać podczas Wielkiej Defilady Niepodległości, która odbędzie się w Święto Wojska Polskiego w Warszawie.

W środę, 15 sierpnia 2018 roku ulicami Warszawy defiladowym krokiem przemaszeruje ponad tysiąc żołnierzy i 900 rekonstruktorów, ulicami przejedzie prawie 200 najważniejszych wojskowych pojazdów kołowych i gąsienicowych, a na niebie przelot wykona ponad 100 samolotów i śmigłowców. 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej zaprezentuje podczas defilady: czołgi PT-91 i wozy zabezpieczenia technicznego (WZT-3).

W tym roku, podczas centralnych obchodów największego żołnierskiego święta przypadającego w 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej, wojskowa defilada będzie poruszać się po nowej trasie: po „Wisłostradzie” wzdłuż bulwarów na zachodnim brzegu Wisły.

Formacje biorące udział w defiladzie zgrupują się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do Mostu Gdańskiego. Przemarsz wojsk i przejazd pojazdów, w godzinach 13.00 – 15.00, rozpocznie się na skrzyżowaniu z ulicą Sanguszki, a zakończy na skrzyżowaniu z ulicą Karową. Punkt kulminacyjny będzie znajdował się przy parku fontann wodnych. Szczegóły znajdziesz w artykule pt. Wielka Defilada Niepodległości www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/wielka-defilada-niepodleglosci-m2018-08-15/

Źródło: www.mon.gov.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register