Brudno w Elblągu. 100 miejsc wymaga uporządkowania

15 marca br. rozpoczęła się Akcja Posesja, choć przerwana została z uwagi na warunki atmosferyczne – nocne opady śniegu, to ostatecznie elbląskim strażnikom udało się przeprowadzić czynności. Już te wstępne oględziny nie napawają optymizmem.

Miasto podzielono na 13 rejonów. Zespoły składające się z przedstawicieli strażników, spółdzielni mieszkaniowych, pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz pracowników Zarządu Budynków Komunalnych dokonały przeglądu czystości i porządku w mieście. Policjanci w tym roku z uwagi na działania związane z walką z COVID-19 nie uczestniczyli w Akcji Posesja, jednak swoje spostrzeżenia wysłali dla strażników poszczególni dzielnicowi.

Przeprowadzono penetrację terenów i z zanieczyszczonych miejsc sporządzono dokumentację, ustalono właścicieli i zostali oni zobowiązani do przeprowadzenia porządków. W wyniku dokonanych działań ujawniono około 100 miejsc wymagających natychmiastowego uprzątnięcia. We wszystkich tych przypadkach właściciele bądź zarządcy zostali zobowiązani przez strażników do usunięcia nieczystości.

– Wiosna to zdecydowanie ten czas, aby zabrać się za porządki w naszych domach, ale i na naszych podwórkach, w naszych ogrodach. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, to nie zwlekajmy z tym dłużej, bo wizyta strażników może nas słono kosztować – informuje elbląska Straż Miejska.

Rekontrola pokaże, kto zastosował się do zaleceń strażników, a w przypadku niezastosowania się do nakazu zostaną wyciągnięte sankcje karno-administracyjne.

Straż Miejska w Elblągu

1 komentarz

  • Kora Reply

    6 kwietnia 2021 at 19:41

    Straszny brud w tym miescie, od stront Tysiaclecia przy stacji, tam jest masakra. Po trupach tylko maseczki zostaly. Tule alimenciarzy mamy, a w miescie syf fuj wstyd!!!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register