Carrefour w Elblągu na bieżąco wspiera Szpital Miejski św. Jana Pawła II

Elbląski szpital walczący z pandemią COViD-19 otrzymał już wsparcie produktowe od Carrefour o łącznej wartości ponad 11 tysięcy zł. Produkty spożywcze i higieniczne, z hipermarketu zlokalizowanego przy ul. Dąbka, od kwietnia trafiają bezpośrednio do tej placówki medycznej. Celem przekazywanej pomocy jest zwiększenie komfortu pracy personelu medycznego w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu trafiły głównie produkty spożywcze, takie jak kawa, herbata, dania gotowe, kasze, płatki czy oleje oraz produkty higieniczne: ręczniki, płyny do mycia czy żele antybakteryjne. Pomoc świadczona jest dla personelu medycznego szpitala, który od ponad miesiąca pracuje w wyjątkowo trudnych warunkach. Wartość pomocy przekroczyła już kwotę 11 tysięcy złotych.

W tym trudnym dla wszystkich okresie pandemii koronawirusa sklepy Carrefour z ogromnym zaangażowaniem włączają się w pomoc dla polskiej służby zdrowia. W Elblągu naszą pomocą objęliśmy Szpital Miejski św. Jana Pawła II. Tym gestem chcemy wesprzeć pracowników służby zdrowia, którzy każdego dnia toczą walkę o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta i podziękować im za ich codzienny wysiłek – mówi Hubert Strzelecki, Dyrektor Hipermarketu Carrefour przy ul. Dąbka 152 w Elblągu.

Pod koniec marca 2020 roku firma Carrefour podjęła decyzję o wsparciu 41 polskich szpitali zakaźnych zlokalizowanych w pobliżu hipermarketów należących do sieci. W pierwszym miesiącu trwania akcji do placówek medycznych trafiły najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, w tym jedzenie, napoje oraz kosmetyki. Pomoc szpitalom w całej Polsce będzie świadczona przynajmniej przez najbliższe 2 miesiące lub do czasu skutecznego ograniczenia pandemii na polskim rynku. Wartość pomocy szacowana jest na ponad 650.000 złotych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register