Drewniany budynek spłonął w całości

07 maja br. około godziny 01:40 strażacy zostali wezwani do pożaru budynku gospodarczego w Kurowie Braniewskim (w gminie Młynary). Do zdarzenia natychmiast zostali skierowani strażacy z pobliskich jednostki OSP oraz strażacy PSP z JRG nr 3 z Pasłęka.

Na miejscu strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar budynku gospodarczego z widocznymi na zewnątrz płomieniami. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru.

Aby zapewnić ciągłość podawania środka gaśniczego na miejsce zadysponowano ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem o pojemności 9 m3 z JRG nr 1 w Elblągu, ponadto wodę do celów pożarowych czerpano z pobliskiego stawu znajdującego się około 200 metrów od miejsca zdarzenia oraz dowożono ją z hydrantu znajdującego się we wsi Kurowo Braniewskie.

Działania te pozwoliły na ugaszenie pożaru. W dalszej kolejności dokładnie przeszukano pogorzelisko i sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. Z uwagi na uszkodzoną konstrukcję ratownicy byli zmuszeni wykonać prace rozbiórkowe elementów budynku, aby nie stwarzał on zagrożenia dla osób postronnych.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak drewniany budynek spłoną niemal w całości. W trwających ponad 7 godzin działaniach brało udział 34 strażaków.

Straż Pożarna Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register