Chcieli powspominać dawne czasy i …włamali się do szkoły

18-latek oraz 15-latek chcieli przypomnieć sobie czasy gdy chodzili jeszcze do szkoły podstawowej. W tym celu włamali się do budynku szkoły w jednej z podelblaskich miejscowości. Ze szkoły wynieśli worek bokserski, 3 paletki do tenisa stołowego, piłkę i deskorolkę.

Można powiedzieć że wychowanie fizyczne było chyba jednym z ulubionych przedmiotów jakie mieli w czasie swojej edukacji sprawcy włamania. Pozyskane przedmioty to głównie szkolny sprzęt sportowy. Policjanci szybko ustalili kto może stać za włamaniem. Gdy przyjechali do domu 15-latka ten przepytany w obecności rodziców powiedział, że niewiele szczegółów pamięta z poprzedniego dnia ponieważ… był pijany. Włamanie do szkoły jednak pamięta. Policjanci dotarli również do jego 18-letniego kolegi, który opowiedział, że co prawda włamali się do szkoły, ale tylko po to, by wypić tam alkohol i powspominać dawne szkolne czasy. Policjanci odzyskali skradziony ze szkoły sprzęt, który znajdował się na posesji rodziców 18-latka.

Młodzi mężczyźni poniosą teraz konsekwencje swoich wspomnień i powrotu do przeszłości. Ich spotkanie ze szkolnymi wspomnieniami Kodeks Karny kwalifikuje jako kradzież z włamaniem a górna granica kary w tym przypadku to 10 lat pozbawienia wolności. 15-latkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register