Chodzisz bez koszulki po mieście? Możesz mieć problemy

Czy za chodzenie po mieście bez koszulki można dostać mandat? W związku z falą upałów wrocławski magistrat przytacza przepisy.

Wysokie temperatury zachęcają do skąpego stroju; są i tacy, którzy na ulicy w centrum miasta pojawiają się z nagim torsem. “Zrzucasz w upały koszulkę na ulicy? Możesz dostać mandat!” – przestrzega na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Wrocław. I cytuje pracowników służb mundurowych.

„Nie ma takiego przepisu, który zakazywałby chodzić po ulicach bez koszulki” – tłumaczy Waldemar Forysiak z wrocławskiej Straży Miejskiej. „Jednak jeśli wygląd lub zachowanie kogoś roznegliżowanego obrazi inną osobę i zgłosi nam to, możemy podjąć działania związane z naruszeniem przepisów o wybryku nieobyczajnym” – dodaje strażnik.

Policja podkreśla z kolei, że każdą taką sytuację należy traktować indywidualnie.

„Podczas takiego zgłoszenia osoba dzwoniąca musi dyżurnemu podać opis danej sytuacji, dopiero wtedy policjanci podejmą czynności, jeśli rzeczywiście będzie podejrzenie wybryku nieobyczajnego, klasyfikowanego jako wykroczenie w Kodeksie Wykroczeń” – mówi podkom. Kamil Rynkiewicz z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu.

Jak czytamy na stronie wrocławskiego ratusza, za takie zachowanie grozi mandat w wysokości nawet 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu.

źródło: kurier.pap.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register