Pijana elblążanka awanturowała się w autobusie. Znieważyła policjantów

Najprawdopodobniej wypity wcześniej przez 36-latkę alkohol sprawił, że nie znalazła ona umiaru w swoim zachowaniu wobec policjantów. Kobieta była wulgarna w trakcie podróży autobusem rejsowym, a podczas policyjnej interwencji znieważyła funkcjonariuszy. Konsekwencją będzie dla niej teraz odpowiedzialność przed sądem. Gdy 36-latka została zatrzymana, miała 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Upały w ostatnich dniach dają się wszystkim mocno we znaki. Niektórym chyba bardziej niż innym – szczególnie tym, którzy letni wypoczynek łączą z alkoholem. Elbląscy policjanci zostali wczoraj (01.08.2018) wezwani na interwencję na elbląski dworzec. Tam bowiem, w rejsowym autobusie, miały awanturować się dwie kobiety. Obie wracały do Elbląga z Krynicy Morskiej.

Było po godz. 21:00 gdy patrol pojawił się na dworcu. Kobiety awanturowały się z kierowcą i pozostałymi pasażerami. Nie przebierały w słowach i gestach. 31-latka w związku ze swoim nieodpowiednim zachowaniem została ukarana mandatem za używanie słów wulgarnych. Jej 36-latka nie poprzestała na przekleństwach i zaczęła wyzywać interweniujących policjantów. Kobieta była bardzo wulgarna, a niewybrednych słów używała nie zważając na pozostałych pasażerów i będące obok dzieci.

W konsekwencji została wyprowadzona z autobusu przez funkcjonariuszy i zatrzymana w policyjnym areszcie za ich znieważenie. 36-latkę poddano badaniu trzeźwości. Wynik badania wskazał 1,6 promila alkoholu w jej organizmie. Teraz poniesie konsekwencje swojego zachowania – popełnionego wykroczenia i przestępstwa.

– Zgodnie z art. 141 kodeksy wykroczeń, każdy kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany. Natomiast na podstawie art. 226 kodeksu karnego, kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku –  informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register