Ciężki rok przed nami. Elbląg ma olbrzymią dziurę budżetową

Miasto musi być tak zarządzane, aby dobrze służyło mieszkańcom – uważają radni Klubu i Sprawiedliwości, komentując przesunięcie na kolejne lata programu „Elblążanin +”. To lokalne przedsięwzięcie zostało podjęte w poprzedniej kadencji samorządu z inicjatywy PiS – informuje Radio Olsztyn.

Zapoczątkowało je wprowadzenie ulg na przejazdy komunikacją miejską. Obecne władze miasta tłumaczą, że z powodu dziury budżetowej nie ma z czego finansować kolejnych etapów. Rozumiemy trudną sytuację, ale jesteśmy rozczarowani odłożeniem kolejnych etapów programu, tym bardziej, że były też w programie wyborczym prezydenta – podkreśla Marek Pruszak, przewodniczący klubu PiS.

Prezydent Witold Wróblewski tłumaczy, że program trzeba odłożyć, bo nie ma pieniędzy na jego kontynuację. Jak wylicza, miasto ma 45 milionów złotych dziury budżetowej, brakuje 20 milionów złotych na oświatę, o 20 milionów złotych będzie mniej podatków, a o 5 milionów złotych wzrośnie koszt energii elektrycznej.

Dalsze etapy „Elblążanina +” miały objąć m.in. stypendia i dopłatę do żłobków. Dodajmy, na przesunięcie realizacji programu wyraziła zgodę Rada Miejska.

Radio Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register