Co nas czeka z okazji Dnia Dziecka w Elblągu? (video)

Już wkrótce 1 czerwca, a więc Dzień Dziecka. W tym dniu dla najmłodszych mieszkańców Elbląga przygotowano szereg atrakcji. O tym szczegółowo w naszym materiale filmowym.

Materiał wideo:

Już wkrótce 1 czerwca, a więc Dzień Dziecka. W tym dniu dla najmłodszych mieszkańców Elbląga przygotowano szereg atrakcji. O tym szczegółowo w naszym materiale filmowym.

Imprezę na Starym Mieście będzie prowadził Łukasz Gesek. Na dzieci czekają występy artystyczne elbląskich zespołów. Będzie również piknik mundurowy służb oraz możliwość zajrzenia do ich pojazdów.

– 1 czerwca Dniem Dziecka już po raz drugi inaugurujemy w Elblągu cykl imprez pod nazwą „Lato w Formie”. Jest to kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych, które przez całe lato będą odbywały się w Elblągu. Wiele z nich odbędzie się na Starym Mieście, chcemy, aby tętniło ono życiem. Chciałbym serdecznie zaprosić na ten festyn wszystkich najmłodszych mieszkańców Elbląga wraz z rodzicami i opiekunami. Na Placu przed katedrą będzie mnóstwo atrakcji. Mam nadzieję, że będzie to dla wszystkich dzieci dzień radosny, spędzony na wspaniałej zabawie – zachęcał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

– Dzień Dziecka podzielony będzie na trzy części, a na dzieci i ich rodziców czekać będą liczne atrakcje. Zaczynamy od godziny 11 na Placu Katedralnym – dodał, Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

Dla dzieciaków po raz pierwszy, godz. 11.00-13.00
Atrakcje na Placu: malowanie buziek, czesanie fryzur, bańki mydlane, balony, animacje, strefa sportu MOSiR, strefa WORD, dmuchana zjeżdżalnia.

Atrakcje na Starym Rynku: stoiska i pojazdy służb mundurowych (Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, wojsko, Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego). Ulicami Starego Miasta będzie przemieszczała się również maskotka – Piekarczyk. Najmłodsi elblążanie odbiorą również oficjalnie klucze do miasta.

Na scenie: grupa z Przedszkola nr 14, występ szkoły Yamaha, występ grupy Cadmans (Prowadzenie Łukasz Gesek)

Z okazji Dnia Dziecka hodowcy gołębi wypuszczą w niebo 200 gołębi.

Dla dzieciaków po raz drugi, godz. 16.30-18.30
Koncert galowy Młodzieżowego Domu Kultury. Występy uczestników sekcji prowadzonych przez MDK – zespoły muzyczne, występy taneczne, wernisaż prac dzieci i młodzieży z sekcji plastycznej. Na zakończenie drugiej części imprezy hodowcy gołębi po raz kolejny wypuszczą w niebo 200 gołębi.

Dla dzieciaków po raz trzeci, godz. 19.00-20.30 – Koncert SUMMER FUNKY-JAZZ PROJECT.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register