Co oznaczają kartki od Straży Miejskiej? Nic dobrego dla kierowców

Co oznacza karteczka od Straży Miejskiej w Elblągu znaleziona za wycieraczką szyby przedniej pojazdu? Przede wszystkim to nie jest mandat. Warto jednak zastosować się do tych poleceń. W przeciwnym wypadku może to kierowców drogo kosztować.

Żółta – informuje, że właśnie popełniłeś wykroczenie – nie lekceważ tego ostrzeżenia i nie łam w przyszłości przepisów – nie wymaga kontaktu ze Strażą Miejską.

Biała – jak najszybciej skontaktuj się ze Strażą Miejską w Elblągu (możesz wcześniej zadzwonić na numer: 986 lub 55 2393034​ ).

Co się stanie, jeżeli nie skontaktuje się ze Strażą Miejską w Elblągu (biała karteczka)?

Zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające. Straż Miejska ustali właściciela pojazdu i zapyta właściciela, kto prowadził pojazd. Właściciel nie wskazując komu powierzył do kierowania pojazd popełni inne wykroczenie tzw. niewskazanie użytkownika pojazdu stypizowane w art. 96§3 kodeksu wykroczeń. W ostateczności Straż Miejska skieruje wniosek o ukaranie do Sądu.

Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który nie udzielił informacji  Straży Miejskiej w Elblągu komu użyczył do kierowania swój pojazd, a którego kierujący popełnił wykroczenie.

Sąd Rejonowy w Wejherowie uznał go za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i wymierzył karę grzywny w wysokości 400 zł oraz obciążył kosztami postępowania – w sumie 110 zł.

Jak widać nie warto lekceważyć karteczki od Straży Miejskiej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register