Czterech pijanych w samochodzie. Kto kierował?

Przy ul. Morszyńskiej policjanci zatrzymali do kontroli osobowe audi z czterema pijanymi mężczyznami. Wcześniej auto to uczestniczyło w kolizji z citroenem c4. Żaden z mężczyzn nie chciał się przyznać do kierowania pojazdem i wskazywał na kolegę.

Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Gdy już wytrzeźwieli, do kierowania przyznał się 20-latek, który w chwili zatrzymania miał 1,04 promila alkoholu w organizmie.

Blisko 200 policyjnych interwencji, 19 osób przewiezionych do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego, zatrzymane 4 osoby poszukiwane a także 15 kolizji drogowych, ponad 300 badań na zawartość alkoholu przeprowadzone przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Ci sami zatrzymali także 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym i wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących.

W nocy policjanci zatrzymali natomiast 20-latka, który kierował BMW. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Łódzkiej. Młody mężczyzna miał blisko 1,40 promila alkoholu w organizmie. Dalej już nie pojechał. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Obaj wymienieni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register