Czy w Szpitalu Miejskim w Elblągu zostanie zlikwidowana ginekologia?

Oddziały położniczy i ginekologiczny mają zostać zamknięte w siedzibie Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II przy ul. Żeromskiego i przeniesione do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Królewieckiej – informuje Radio Olsztyn.

Plan ten jest obecnie na etapie uzgodnień. Żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Rozmowy trwają – taki jest na razie lakoniczny komunikat w tej sprawie.

Jak wyjaśnia rzeczniczka placówki Małgorzata Adamowicz, Szpital Miejski św. Jana Pawła II w ramach optymalizacji świadczeń medycznych w Elblągu we współpracy z Organem Założycielskim czyli władzami miasta, Radą Społeczną Szpitala i dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego pracuje nad konsolidacją usług, nad poprawą jakości pracy oraz nad zwiększeniem efektywności i dostępności do świadczeń medycznych. Żadna ze stron nie udziela bardziej szczegółowych informacji.

Niemal 10 lat temu było porozumienie w sprawie przeniesienia kobiecych oddziałów między elbląskimi szpitalami, ale w przeciwnym kierunku. Wtedy planowane było stworzenie w Szpitalu Miejskim specjalistycznej placówki dla matki i dziecka. Do stworzenia centrum nie doszło, a Wojewódzki Szpital Zespolony zachował swoje oddziały.

Radio Olsztyn

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register