Czy w tej szkole jest bezpiecznie? Ratusz przekonuje, że tak

Mieści się tu Gimnazjum nr 5, a wkrótce ruszy też szkoła sportowa. Przedwojenny budynek przy ul. Sienkiewicza przechodzi gruntowny remont. Jednak jak wskazuje elbląska Straż Pożarna, należy przeprowadzić jeszcze niezbędne prace poprawiające bezpieczeństwo uczniów.

Problem budynku szkoły dotyczy tylko trzeciego i czwartego piętra – te kondygnacje nadal czekają na prace remontowe.

– Dzieci, które tu się teraz uczą i będą uczyły są bezpieczne. W przeciwnym wypadku nie doszłoby do uruchomienia szkoły – zapewnia Małgorzata Sowicka, dyrektor departamentu edukacji i sportu.

Małgorzata Sowicka zapewnia, że obecna baza lokalowa w pełni zabezpiecza pomieszczenia dla uczniów gimnazjum oraz tych, którzy będą uczyli się w sportowej szkole podstawowej.

Straż Pożarna ma zastrzeżenia do trzeciej i czwartej kondygnacji szkoły. Kontrola była związana z ubieganiem się przez elbląską placówkę oświatową o certyfikat „Bezpieczna Szkoła” wydawany przez Kuratorium Oświaty. Straż stwierdziła uchybienia, które należy usunąć do końca 2019 roku.

Strażaków niepokoi m.in. brak hydrantów wewnętrznych, stref pożarowych w obiekcie, zbyt długie drogi ewakuacyjne.

Elżbieta Gieda, dyrektor departamentu inwestycji Urzędu Miejskiego wskazuje, że Miasto miało w budżecie zabezpieczone środki na dalszy remont obiektu. Jednak na wniosek radnych w latach 2014 i 2016 te pieniądze przesuwano na inne cele.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register