Czy warto postawić na skalpel z wymiennymi ostrzami?

Jeśli chodzi o skalpele, to wybór na rynku jest naprawdę spory. Bardzo często osoby decydują się na skalpel z wymiennymi ostrzami. Takie narzędzie ma sporo zalet. Właśnie te zalety chcemy nieco przybliżyć. Co więcej, chcemy nieco więcej powiedzieć sobie więcej o tych przyrządach. Pora zaczynać.

Jakie są zalety skalpeli z wymiennymi ostrzami?

Na pewno skalpele z możliwością wymiany ostrzy mają sporo zalet. Z pewnością przy wykonywaniu zabiegu lekarz ma możliwość wymiany ostrza na rozmiar, którego akurat potrzebuje. Nie ma tutaj absolutnie konieczności sterylizacji tego narzędzia, czy też od razu jego utylizowania. Jest to zdecydowanie rozwiązanie ekonomiczne. Nożyki są cały czas wymieniane, a więc nie musimy ich w żadnym wypadku ostrzyć.

Dla obsługi sali zabiegowej, czy też operacyjnej jest to spore ułatwienie. Skalpele te są przede wszystkim wysokiej trwałości. Same uchwyty są wykonane ze stali nierdzewnej. Jak można się łatwo domyślić, nie może dojść w tym wypadku do korozji. Przyrządzeniem można operować nawet w bardzo wysokich temperaturach. Dzięki temu nic z naszym skalpelem się nie stanie, gdy znajdzie się on w sterylizatorze.

Niepodważalną zaletą jest także kształt samego przyrządu. Na pewno uchwyty są o wiele poręczniejsze niż w przypadku innych skalpeli. Kształt można określić jako bardzo ergonomiczny. Chirurg nawet przy długim użytkowaniu ma zagwarantowaną precyzję ruchu oraz dużą swobodę. Mamy także możliwość ułożenia wygodne dłoni. Ułatwia to prowadzenie narzędzia. Chirurdzy na pewno tego rodzaju skalpele bardzo chwalą.

Kolejne zalety

Nie sposób nie wspomnieć o łatwości wymiany ostrzy. Ostrza jednorazowe należy usunąć i założyć od razu nowe. Budowa narzędzia sprawia, że czynność przebiega naprawdę szybko. Niektórzy producenci oferują także specjalny przyrząd, dzięki któremu ostrze jest usuwane w jeszcze szybszy sposób. Przyrząd ten gwarantuje także bezpieczeństwo.

Dla chirurgów nie bez znaczenia jest wygrawerowana przedziałka. Dzięki temu chirurg może działać z jeszcze większą precyzją. Może nawet wykonywać możliwie najmniejsze nacięcia. Efekty zabiegów są naprawdę zaskakująco pozytywne.

Zaletą są także różne rozmiary. Nie tylko ostrza są w różnych rozmiarach, ale także są w różnych kształtach. Mogą być zaokrąglone, trójkątne, a nawet proste. Z uwagi na bardzo duże zróżnicowanie, chirurg może wybrać sobie takie ostrze, które w danej sytuacji okaże się najlepsze. Czasami różnią się także długością. Nie sposób nie wspomnieć o ciężkości.

Ostatnią zaletą, chociaż wcale nie najmniej istotną jest samo bezpieczeństwo. Używanie skalpeli z ostrzami wymiennymi pozwala na zachowanie podczas operacji możliwie najwyższej higieny. Nic tak przecież nie eliminuje ryzyka przenoszenia zakaźnego materiału, jak właśnie zastosowanie jednorazowych materiałów.

Jak widać tego rodzaju skalpele, będą bardzo dobrym wyborem. Nie trzeba się w żadnym wypadku nad tym zastanawiać. Jest to w pełni oczywiste. Oferta skalpeli jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register