Czy władze miasta wprowadzają elblążan w błąd w sprawie Góry Chrobrego?

Pyta o to radny Rafał Traks (PiS) w kontekście zajęcia przez komornika urządzeń na Górze Chrobrego. Radny protestuje przeciwko zrzucania winy za upadek tego miejsca na radnych. Wskazuje, że Rada Miasta już kilka miesięcy temu prosiła prezydenta Wróblewskiego o gruntowną analizę sytuacji tego obiektu.

– Czy władze Miasto Elbląg wprowadzają celowo mieszkańców w błąd? W kwietniu 2018 roku na sesji Rady Miejskiej wystąpiliśmy do prezydenta za pośrednictwem uchwały, iż oczekujemy szczegółowego harmonogramu rzeczowo – finansowego dotyczącego całorocznego planu prowadzenia stoku narciarskiego przez Gminę Miasto Elbląg do dnia 30 września 2018 roku – informuje radny Rafał Traks.

Radni wnioskowali do prezydenta o:

– Wykazania kosztów zakupu, ewentualnie dzierżawy infrastruktury bazując na źródłach w postaci wykazów cen rynkowych lub operatów biegłego rzeczoznawcy.

– Informacji co do potrzeb wynikających z prowadzenia zadania, potrzebnej infrastruktury, obsady etatowej i możliwości wykonywania zadania ze względu na pory roku.

– Dokumentu zawierającego ocenę opłacalności zadania zawierającego opis celów, jakie gmina zamierza realizować w przyszłości z uwzględnieniem istniejących uwarunkowań rynkowych, finansowych, marketingowych, technologicznych, organizacyjnych i kadrowych. Jego elementami są m.in. analiza finansowa, analiza rynku, analiza SWOT.

– Szczegółowy harmonogram zajęć, w tym także z podaniem prognozy zapotrzebowania na ten rodzaj aktywności miasta Elblążan, w tym dzieci i młodzieży elbląskich przedszkoli i szkół.

– Po przedstawieniu stosownej dokumentacji chcieliśmy aby Rada Miejska podjęła odpowiedzialną decyzję, która nie będzie zagrażała budżetowi miasta oraz wystąpi na przeciw oczekiwaniom elblążan – dodaje radny Rafał Traks. – Niestety do dnia dzisiejszego żadnej analizy od Prezydenta Elbląga nie otrzymaliśmy!

Radny Traks wskazuje, że dziś próbuje się za swoje błędne decyzje obarczyć Radę Miejską.

– Decyzję czy stok będzie uruchomiony władze Elbląga mogły podjąć jeszcze w październiku 2018 roku – wskazuje radny.

1 komentarz

  • Żenujące Reply

    7 lutego 2019 at 09:18

    Cytuję “…Czy władze Miasto Elbląg wprowadzają celowo mieszkańców w błąd? ..” przypomnę mu, ze to on i reszta z 25 sa władza miasta, a prezydent wykonawca!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register