Dni Elbląga 2017. Wiemy kto wystąpi i jaki jest program imprezy

Afromental, Poparzeni Kawą Trzy, IRA, Brathanki, Grzegorz Hyży, GrubSon, DJ Adamus oraz Elbląska Orkiestra Kameralna zagrają podczas tegorocznych Dni Elbląga. Oprócz koncertów gwiazd dla mieszkańców przygotowywane są liczna atrakcje kulturalne i rekreacyjno – sportowe.

– Dni Elbląga to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu wydarzeń miejskich, w której bierze udział kilkadziesiąt tysięcy elblążan i mieszkańców okolicznych miejscowości. Dni Elbląga odbędą się tradycyjnie już w pierwszy weekend wakacji, czyli w tym roku od 23-25 czerwca. Chcemy, aby w te trzy dni miasto tętniło życiem. To bardzo różnorodna impreza, podczas której na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowujemy bardzo bogaty program –znakomite koncerty, wydarzenia sportowe, dni otwarte elbląskich firm, strefa zabaw i rekreacji to tylko kilka z wielu ciekawych przygotowanych propozycji. Już dziś chciałbym więc zaprosić mieszkańców Elbląga i okolic, a także turystów do udziału w tym wydarzeniu. To będą trzy dni wypełnione atrakcjami. Koszt tegorocznych Dni Elbląga wyniesie 530 tysięcy złotych, z czego część pokrywają sponsorzy. Serdecznie dziękuję im za to, że już po raz kolejny włączyli się w organizację Święta Miasta i wzbogacili jego ofertę – mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

W piątek i sobotę na scenie głównej, która będzie na Wyspie Spichrzów wystąpią topowi soliści i zespoły muzyczne. Są to: Afromental, Poparzeni Kawą Trzy, IRA, Brathanki, Grzegorz Hyży, GrubSon, DJ Adamus.

– Poza sceną główną, na której wystąpią muzyczne gwiazdy, mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z wielu imprez towarzyszących. Będzie wesołe miasteczko, strefa Specjala oraz namiot z atrakcjami dla dzieci i młodzieży. W sobotę ruszają także kursy zabytkowym tramwajem. W niedzielę natomiast odbędzie się plener rysunkowy na Starym Mieście oraz Festiwal Wolnego Czasu czyli 18 Forum Inicjatyw Pozarządowych – zaznaczył Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

W niedzielę scena główna zostanie przeniesione na Plac Katedralny, gdzie o godz. 19.00 odbędzie się koncert Bellezza Opera Trio i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

– Od czterech lat Elbląska Orkiestra Kameralna włącza się w organizację Dni Elbląga. W tym roku zaprosiliśmy rodzinne trio – to znani w świecie soliści. Wspólnie zaprezentujemy Państwu koncert pn. „Gran Bellezza”, podczas którego będzie można usłyszeć najpiękniejsze melodie ze świata opery, operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej” – podkreśla Bożena Sielewicz, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Sponsorem tego koncertu jest firma Meble Wójcik.

– Od wielu lat nasza marka wspiera Elbląską Orkiestrę Kameralną. Jest nam bardzo miło, że dzięki temu koncertowi orkiestra może pokazać się szerokiemu gronu mieszkańców – zaznaczyła Ewelina Wójcik z firmy Meble Wójcik.

Podczas Dni Elbląga nie zabraknie także imprez sportowych i rekreacyjnych.

– W sobotę w Bażantarni odbędzie się Puchar Polski w Nordic Walking, w którym wystartuje ok. 600 zawodników na dystansach 5, 10 i 21 km. W niedzielę natomiast na rzece Elblag odbędzie się I Festiwal Sportów Wodnych, podczas którego będzie można skorzystać z bezpłatnych przejażdżek na bananie, kole, czy kanapie – zapowiada Marek Wnuk, dyrektor MOSiR w Elblągu.

Tradycyjnie już swoje podwoje otwierają także największe elbląskie firmy, które są sponsorami Dni Elbląga.

– W sobotę będzie można poznać tajniki produkcji piwa. To dla nas ważny dzień i święto, podczas którego mamy możliwość spotkania z mieszkańcami i uchylenia rąbka tajemnicy związanej z produkcją piwa. W tym roku chcemy zaskoczyć, dlatego zapraszamy na wieczorne zwiedzanie elbląskiego browaru – zachęcał Jacek Sawicki, dyrektor Browaru w Elblągu.

– W imieniu Zarządu serdecznie zapraszamy w niedzielę na Drzwi Otwarte GE Power, podczas których będzie można zwiedzać Zakład Produkcji Turbin. To wspaniała okazja, aby zobaczyć jak przebiega proces produkcji turbin – podkreślała natomiast Katarzyna Moczarska z Departamentu Komunikacji GE Power.

Szczegółowy Program Dni Elbląga 2017

23 czerwiec 2017 (piątek) – Wyspa Spichrzów

Wesołe miasteczko otwarte od godz: 12.00 ( największe atrakcje: karuzela Booster, karuzela Brack Dance, Autodrom, Kolejka Dragon)

Strefa Specjala oraz namiot z atrakcjami dla dzieci i młodzieży od godz. 18.00:

18.00 koncert zespołu Afromental

20.00 koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy

22.00 koncert zespołu IRA

24 czerwiec 2017 (sobota) – Wyspa Spichrzów

Wesołe miasteczko otwarte od godz: 12.00 (największe atrakcje: karuzela Booster, karuzela Brack Dance, Autodrom, Kolejka Dragon)

Strefa Specjala oraz namiot z atrakcjami dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00.

16.00 koncert Bartka Krzywdy z zespołem z projektem DepeszBląg

17.00 koncert zespołu Brathanki

19.00 Koncert Grzegorza Hyżego

21.00 koncert GrubSon

23.00 pokaz ogni sztucznych

23.10 DJ Adamus

25 czerwca 2017 (niedziela) – Plac przy Katedrze

Wesołe miasteczko otwarte od godz: 11.00

19.00 Bellezza Opera Trio i Elbląska Orkiestra Kameralna; Koncert pn. „Gran Bellezza”

– najpiękniejsze melodie ze świata opery, operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej.

Imprezy towarzyszące:

24 czerwiec 2017 (sobota):

– Puchar Polski w Nordic Walking, Bażantarnia

– ruszają kursy zabytkowym tramwajem

– Dni otwarte Browaru w Elblągu

– Plener rysunkowy na Starym Mieście

25 czerwca 2017 (niedziela)

9.00 – 14.00 XXXX Konkurs o Miano Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego; Targowisko Miejskie w Elblągu przy ul. Płk Dąbka – Automobilklub Elbląski

10:00 –14:00 Drzwi Otwarte GE Power sp. z o.o., Zakład Produkcji Turbin, ul. Stoczniowa 2,ul.Dolna 5

12.00-15.00 Festiwal Wolnego Czasu czyli 18 Forum Inicjatyw Pozarządowych, ul. Stary Rynek

13.00 – 16.00 I Festiwal Sportów Wodnych – Bulwar Zygmunta Augusta.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register