Domowe sposoby na katar

Jednym z najlepszych babcinych sposobów jest ciepły rosół i gorąca kąpiel. Niestety, ostatnimi czasy i nawet te metody przestały się sprawdzać. Katar męczy dalej. Jest kilka innych, także sprawdzonych sposobów, które naprawdę są dobre, nie wymagają dużych nakładów finansowych, a co najważniejsze, są naturalne. Bez zbędnej chemii.

Jakie to sposoby? Dobre. Jednak powinniśmy pamiętać, że naturalne sposoby nie likwidują przyczyn zapalenia, a tylko łagodzą objawy. Jeśli jednak po ok. 2 tygodniach objawy nadal się utrzymują, należny się z tym udać do lekarza.

Kilka naturalnych sposobów:

  • CZARNUSZKA – nie musi być tylko używana do posypywania drożdżowych bułeczek. Czarnuszka idealnie sprawdzi się też przy katarze. W tym celu należy łyżkę czarnuszki rozdrobnić, a następnie zalać 100 ml soli fizjologicznej. Ustawić na palniku do zagotowania i po 30 minutach odcedzić. Znów należy dodać sól w takiej samej ilości. Powstały roztwór należny wkraplać po kilka kropel do nosa.
  • MAJERANEK – czyli maść, 2 dag majeranku ucieramy z masłem. Odstawiamy na dzień i noc. Po 24 godzinach roztapiamy i odciskamy na płótnie. Na koniec należny dodać 2 krople olejku sosnowego. Tak przygotowaną maścią smarujemy dół nosa.
  • GORCZYCA – aby przygotować roztwór z gorczycy należy najpierw wziąć nieduży płócienny woreczek i napełnić go do połowy gorczycą. Następnie zaszywamy i podgrzewamy w piekarniku przez kilkanaście minut w temp. 50 st. Taki okład przykładamy w okolice nosa i na czoło.
  • CYNAMON i PIEPRZ – 1/3 łyżeczki cynamonu, 1/3 łyżeczki pieprzu i 1/3 łyżeczki kardamonu mieszamy i zwijamy w ogrzaną w piekarniku szmatkę. Szmatkę przystawiamy do dziurek nosa, kiedy mamy katar.

źródło: gotujmy.pl, foto:pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register