Dzieci z elbląskiego przedszkola trafiły na komendę policji

Dzieci z przedszkola przy SP nr 23 w Elblągu odwiedziły dziś elbląską komendę. Wizyta odbyła się w ramach „Niebieskiego tygodnia”. Najmłodszych po komendzie oprowadzali dzielnicowi: mł. asp. Katarzyna Stankiewicz oraz mł. asp. Michał Tałaj.

Trwa tzw. „Niebieski tydzień” z projektu El – Przedszkolak, który jest realizowany w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”. Policjanci edukują najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Jest to jednocześnie przygotowanie do olimpiady Bezpieczny El – Przedszkolak. W projekcie uczestniczą elbląskie przedszkola, służby mundurowe i ratownictwo. Czerwony, zielony, niebieski, biały i moro. Te kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań ze strażakami, leśnikami, policjantami, ratownikami i żołnierzami. Ostatni tydzień, tzw. kolorowy to już podsumowanie działań i sama olimpiada.

Dziś elbląską komendę odwiedziły dzieci z przedszkola przy SP nr 23 w Elblągu. Najmłodsi poznali tajniki pracy policjantów i zwiedzali komendę. Poruszano tematy związane z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego spędzania wolnego czasu, a także właściwych zachowań w przypadku kontaktów z osobami nieznajomymi. „Niebieski tydzień”, który potrwa do piątku (28 września), to także wizyty policjantów w przedszkolach. Wszystko zakończy olimpiada, która odbędzie się 17 października o godzinie 10. w hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu – mówi Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register