Dzięki pracownicy banku elblążanka nie padła ofiarą oszustów!

Mł. insp. Tomasz Piaskowski, Komendant Miejski Policji w Elblągu podziękował pracownicy jednego z banków, dzięki której elblążanka nie straciła sporej, bo ponad 26-tysięcznej kwoty.

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której pracownik banku orientuje się, że osoba, która przyszła wypłacić pieniądze jest zmanipulowana przez oszustów. W tym przypadku oszust tłumaczył kobiecie przez telefon, że jej pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone. Aby je uchronić musi wpłacić je na tzw. konto techniczne.

Transakcja została udaremniona właśnie przez pracownicę banku, która zorientowała się, że na klientce banku dokonywane jest oszustwo. Jej czujność poskutkowała tym, że kobieta nie przelała wspomnianej kwoty na jak to nazwał oszust „techniczne konto”.

Pamiętajmy o tym by nie ulegać takiej narracji: zagrożonych pieniędzy i namowom na wykonanie przelewu przez osobę, która podaje się za pracownika banku, pracownika sekcji zabezpieczeń banku czy policjanta. Jeżeli usłyszymy taką propozycję rozłączmy się, bo na 100 procent jest to oszustwo.

Na podstawie informacji KMP Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register