Dziupla nakryta, a w niej skradzione auto

Skradziony pod koniec kwietnia na terenie Targówka hyundai został odnaleziony w dziupli na terenie Izabelina. Wszystko za sprawą działań przeprowadzonych przez policjantów z wydziału kryminalnego na Targówku. Funkcjonariusze zabezpieczyli częściowo zdemontowany pojazd i zatrzymali 45-letniego właściciela posesji. Samochód trafił do policyjnego laboratorium, gdzie został poddany szczegółowym oględzinom. Dochodzeniowcy przedstawili podejrzanemu zarzut paserstwa.Grozi za to do 5 lar więzienia.

Najpierw do komisariatu na warszawskim Targówku zgłosił się mężczyzna, któremu w nocy z 26 na 27 kwietnia skradziono hyundaia o wartości 40 tysięcy złotych. Sprawa natychmiast trafiła do policjantów zajmujących się przestępczością samochodową. Funkcjonariusze błyskawicznie przeprowadzili wszystkie niezbędne sprawdzenia i korzystając ze swojej wiedzy operacyjnej oraz wyników poczynionych ustaleń bardzo szybko dotarli do dziupli w gminie Nieporęt, gdzie został ukryty skradziony samochód.

Na miejscu bardzo szybko okazało się, że faktycznie w budynku gospodarczym znajduje się skradziony hyundai. Samochód był częściowo rozebrany, zdemontowane zostały elementy wnętrza pojazdu tj. obudowa kierownicy, pulpit z zegarami oraz inne wyposażenie. W sąsiednim pomieszczeniu funkcjonariusze ujawnili skrzynię biegów od hyundaia oraz komputer od toyoty. 45-letni właściciel posesji, nie bardzo potrafił racjonalnie wyjaśnić, co ten właśnie pojazd robi w jego garażu. Tomasz P. został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci z komisariatu w Nieporęcie, przeprowadzili oględziny ujawnionego pojazdu i zabezpieczyli ślady. Następnie samochód został zabezpieczony w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Stołecznej Policji, w celu przeprowadzenia dalszych czynności procesowych.

Po zgromadzeniu wszystkich materiałów policjanci z komisariatu na Targówku przedstawili zatrzymanemu zarzut paserstwa.  Za to przestępstwo 45-latkowi może grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

hiundaj2

źródło: www.policja.waw.pl, foto: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register