Eko Aplikacje na telefon

Aplikacje mobilne to dzisiaj duża część naszego życia. Ustalamy sobie dietę, zadania, listę zakupów. Sprawdzamy lokalizację sklepów i instytucji. Płacimy, kupujemy, sprzedajemy.  Obliczamy najkorzystniejszy cykl snu przy małej ilości godzin. Dlaczego więc nie poszerzać swojej świadomości ekologicznej przez wykorzystanie aplikacji mobilnych. Portal wiewiorka.pl poleca kilka z nich.

Oto 5 z takich, które mogą nam pomóc w byciu odpowiedzialnym za środowisko:
1. Live Green

Aplikacja umożliwia nam poznanie znaczenia symbolu umieszczonego w naszym otoczeniu. Wystarczy skierować aparat naszego smartfona na dany symbol, a aplikacja dopasuje go do bazy symboli. W ten sposób dowiemy się czy włókno naszej koszulki jest naturalne, i czy warzywa w sklepie były uprawiane metodą organiczną. Nasza świadomość ekologiczna znacznie się zwiększy, gdy zaczniemy automatycznie rozpoznawać np. symbole produktów zdatnych do recyklingu.

2. GoodGuide

Ta aplikacja pozwala nam sprawdzić czy produkt, który chcemy kupić nie był wyprodukowany w kraju trzeciego świata, testowany na zwierzętach oraz czy w jego składzie nie ma szkodliwych składników. Wystarczy, że zeskanujemy kod kreskowy, a wyświetli nam się ocena produktu wobec naszego zdrowia i środowiska.

 3. Eko Segregator

Jeżeli chcemy poszerzyć swoją świadomość ekologiczną odnośnie segregacji śmieci i odpadów, to właśnie aplikacja dla nas. Pomoże nam znaleźć odpowiednie kosze i podpowie gdzie dany produkt powinien trafić. Często nie jesteśmy pewni, które produkty powinny trafić do osobnych pojemników niż odpady mieszane. Ta apka dokładnie nam wszystko wyjaśni.

 4. BlaBlaCar

Czy zastanawialiście się kiedyś ile jeszcze osób mogłoby się zmieścić w naszym samochodzie w drodze do pracy i z powrotem? Na pewno jeszcze kilka. Poza tym jednak jeden samochód znacznie mniej przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska niż trzy, poprzez umawianie się na wspólny dojazd.

 5. GreenLove

Masz ochotę na ekologiczny posiłek niedaleko od miejsca gdzie jesteś? Ta apka umożliwi Ci bezproblemowe znalezienie miejsc ze zdrową żywnością na lokalnej mapie. Możesz filtrować wyniki zarówno pod względem rodzaju kuchni (wegetariańska, lokalna, bezglutenowa, slow food) jak i miejsca (restauracja, targ, sklep, bistro). Smacznego!

źródło: https://wiewiorka.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register