Ekologiczne rozwiązanie

Nie mieszkamy w ciepłych rejonach Europy, więc duża część naszej uwagi przy budowie, remoncie czy zakupie domu skupia się na wybraniu odpowiedniego systemu ogrzewania. Obecnie możliwości rynku są coraz bardziej szerokie, a metody alternatywne czy też odnawialne źródła energii zajmują coraz więcej miejsca na liście najlepszych źródeł ciepła.

Jeszcze nie tak dawno temu mieliśmy do wyboru jedynie węgiel kamienny, drewno i gaz. Zmieniły się i możliwości techniczne, i świadomość Polaków w zakresie ekologii oraz dbania o domowe budżety. Jednym z alternatywnych źródeł energii jest ekogroszek wesoła, który jest produkowany z węgla kamiennego lub brunatnego. Przy wykorzystaniu kotłów retortowych produkuje on ciepło.

O co chodzi w ekogroszku?

Największą zaletą ekogroszku jest zdecydowanie lepsza jakość i większa wydajność w zestawieniu z innymi węglami. Poza tym (a może przede wszystkim) jest on bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. Proces produkcji jest w dużej mierze oparty na wysokokaloryczny węglu, który ma niską zawartość wody, siarki, substancji niepalnych oraz charakteryzuje się niewielką spiekalnością. Te cechy powodują, że ekogroszek jest najbardziej wydajnym ze źródeł energii cieplnej, zapewnia komfort i bezpieczeństwo. W porównaniu z innymi rodzami węgla w procesie spalania uzyskujemy małą ilość szkodliwych tlenków siarki oraz popiołu. Dzięki temu łatwiej nam zachować czystość, nie musimy często wymiatać pozostałości z kotła.

Doskonałe spalanie

Na rynku dostępne są różne wielkości ekogroszku od 5 do 25 mm. To pozwala dobrać idealne parametry do pieca. A sam materiał idealnie nadaje się do opalania w nowoczesnych kotłach z automatycznymi dozownikami oraz z podajnikami. Pozwala nam to na oszczędność czasu i pracy, a poza tym na zapewnienie stałego ciepła, nawet jeśli nie ma nas w domu. Automatyczne kotły pozwalają również zmniejszyć ilość wydzielanego tlenku węgla oraz szkodliwych produktów ubocznych spalania takich jak dioksyny lub pyły.

Piece węglowe z podajnikami są również doskonale przystosowane, by spalać ekogroszek. Sam materiał jest lekki i drobny, więc przeniesienie go do kotłowni lub piwnicy i wsypanie do dozownika nie stanowi większego problemu. W związku z tym jest to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, ponieważ wystarczy, że raz na kilka dni naładują pełen podajnik i mają zapewnione ciepło i komfort bez uciążliwego noszenia węgla. Poza tym piec jest prawie bezobsługowy. Wyjazd z domu i pozostawienie dzieci czy osoby starszej nie stanowi już tak dużego problemu jak kiedyś.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register