Skargi na policjantów. Powinni dawać przykład a sami…łamią prawo

Nie ma dnia, aby do naszej redakcji nie docierały informację o elbląskich policjantach, którym zdarza się łamać przepisy ruchu drogowego. Taką sytuację opisała również nasza Czytelniczka.

Policjanci z „drogówki”, którzy codziennie pilnują porządku i zasad ruchu drogowego, sami też czasami te przepisy łamią. Docierają do nas sygnały od elblążan o tym, że radiowozy potrafią przejechać na czerwonym świetle skrzyżowanie, wymusić pierwszeństwo przejazdu czy też jechać z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

Taką sytuację opisała ostatnio nasza Czytelniczka.

– Witam wczoraj (23.08 – od red.) koło godziny 12 jadąc z Elbląga w stronę Tolkmicka byłam świadkiem, jak osoby które powinny przestrzegać przepisów w terenie zabudowanym (policja), jechały z 70km/ H. Rozumiem, gdyby to była interwencja policyjna ale wtedy powinny być jakiekolwiek sygnały. Co jest denerwujące to to, że gdybym ja jechała taką prędkością to już bym dostała mandat i punkty. A oni czują się bezkarni łamią prawo i przepisy i nic. Ich samochody powinny mieć czujniki prędkości lub jakieś blokady, gdy nie ma potrzeby jej przekraczania. Niestety zdarza się to dość często, że policja jedzie z niedozwoloną prędkością nawet po mieście  A  gdy normalny obywatel to zrobi to bez wahania wystawia mandat. Oczywiście nie mówię tu aby przekraczać prędkość, bo jednak po coś te przepisy są, ale osoby które je egzekwują powinny ich najbardziej przestrzegać. Niestety nie miałam kamerki w samochodzie żeby to nagrać. A bardzo żałuję – pisze nasza Czytelniczka.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com. Każdemu gwarantujemy anonimowość!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register